Tri dôvody, prečo je Eurovízia ukážkou degenerácie európskej kultúry - Christianitas

Tri dôvody, prečo je Eurovízia ukážkou degenerácie európskej kultúry

Mária Magotsová
19. mája 2022
  Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Muži spievajúci v ženských šatách, ženy viac vyzlečené ako oblečené, šírenie nenávisti medzi krajinami, podozrenia z manipulovania výsledkov, drogy či neférovosť usporiadateľov. Existujú tri dôvody, prečo je práve Eurovízia dokonalým dôkazom toho, ako veľmi upadá európska kultúra aj spoločnosť.

Zdroj: facebook.com

Dôvod prvý – LGBT propaganda

Eurovision song contest vznikol v roku 1956 a jeho cieľom bolo upevňovať vzťahy medzi európskymi národmi, ktoré boli po skončení druhej svetovej vojny stále napäté. Dnes ju už bez preháňania môžeme označiť za smutnú ukážku nášho úpadku a jedným z nástrojov šírenia gender ideológie. Začalo sa to v roku 1998, kedy sa na pódium postavil izraelský spevák Dana International. Transsexuál, muž chirurgicky preoperovaný na ženu, ktorý súťaž dokonca vyhral. Od tohto okamihu sa datuje európska „otvorenosť a vôľa akceptovať inakosť“. To znamená všetko, čo niekomu v oblasti sexuality práve napadne.

Najväčší šok (zatiaľ) na pódiu spôsobil víťaz z roku 2014, bradatá speváčka Conchita Wurst z Rakúska, vlastným menom Thomas Neuwirth, transvestita. Bieloruská televízia v tom čase zvažovala, či vystúpenie osoby s mužsko-ženským imidžom vôbec odvysiela, za takýto krok by im však hrozila pokuta a diskvalifikácia. Conchitu Wurst po jej víťazstve s veľkou slávou prijali v Bruseli najvyšší predstavitelia Európskej únie. A aby toho nebolo málo, krátko nato koncertoval pod záštitou kardinála Christopha Schönborna v katedrále sv. Štefana vo Viedni.

V roku 2013 kamery zachytili bozk Fínky Kristy Siegfridsovej s jej sprievodnou speváčkou a v tomto roku sme sa pri niektorých interpretoch museli naozaj veľmi snažiť, aby sme zistili, či sú muži alebo ženy. Definícia na základe oblečenia je dnes už totiž mimoriadne komplikovaná.

Zdroj: facebook.com

Dôvod druhý – politika

To, že Eurovíziu, jeden z najdlhšie vysielaných televíznych programov na svete, v súčasnosti nazývajú novodobým festivalom politickej piesne, je známa vec. Jednotlivé krajiny totiž dostávajú zákaz účasti a vystúpenia podľa politickej situácie, prípadne účasť odmietnu kvôli nespokojnosti s účasťou svojho aktuálneho nepriateľa. V tomto ročníku napríklad vylúčili organizátori v súvislosti s vojnou na Ukrajine Rusko a Bielorusko. Súťaž sa však ešte ani poriadne nezačala, ale už sa vedelo, kto vyhrá. Podľa očakávania sa víťazom 66. ročníka Eurovision song contest stala ukrajinská kapela, ktorá na pódiu mávala modro-žltými vlajkami a vyjadrovala svoje politické názory a postoje.

Vedeli ste ale, že toto je na Eurovízii prísne zakázané? V tomto roku však kvôli ukrajinskej skupine organizátori spravili výnimku a „privreli“ obe oči. Uviedli, že tu vlastne ide „skôr o humanitárne gesto“.

Nie je to však po prvýkrát, kedy sa to stalo. V roku 2015 zvíťazila krymská Tatárka Jamala s kontroverznou skladbou 1944 s protiruským textom. Opäť sa tak stalo aj napriek tomu, že pravidlá súťaže politické piesne jednoznačne zakazujú.

V tomto roku bol problém aj s ukrajinskou speváčkou Alinou Pašovou, ktorá mala krajinu pôvodne reprezentovať, ale musela odstúpiť, pretože vyšlo najavo, že pred pár rokmi bola na Kryme. To isté sa riešilo aj v roku 2017, kedy sa spievalo v Kyjeve a Ukrajina zakázala vstup do krajiny ruskej speváčke Julii Samojlovovej, ktorá tiež vystupovala na Kryme.

V roku 2012 urobilo rozruch Arménsko, keď pre napäté vzťahy s Azerbajdžanom odmietlo poslať na súťaž svojich hudobníkov. Podobné nezhody riešili aj Maroko a Izrael.

Zdroj: facebook.com

Dôvod tretí – škandály

Každý rok médiá celého sveta riešia nejaký škandál, ktorý sa týka tejto medzinárodnej hudobnej súťaže. Už to boli napríklad drogy, keď kamery zachytila frontmana skupiny Måneskin pri činnosti, ktorá na prvý pohľad jasne vyzerá ako užívanie zakázaných omamných látok. Spevák vyhlásil, že si len zblízka obzeral rozbité sklo na stole… Rozruch bol aj okolo nemeckej speváčky Gracie Baurovej. Jej spolupracovník a producent priznal, že manipuloval hitparády v krajine, aby jej zabezpečil nomináciu do súťaže.

Okrem toho je verejným tajomstvom, že samotné hlasovanie prebieha na základe akýchsi „aliancií“. Zlé jazyky hovoria dokonca o „hlasovacích mafiách“, teda krajinách, ktoré sa v súťaži navzájom podporujú. Silnú alianciu tvoria severské štáty, bývalé štáty Ruskej federácie a Benelux. Víťazom Eurovízie sa tak pomerne často stáva krajina a pieseň, ktorá vyhovuje aktuálnym záujmom politických síl v Európe. Čo myslíte, je možné, že sa to stalo aj v tomto roku?

Krátko po uverejnení tohto článku sa kvôli výhre ukrajinskej skupiny opäť v Eurovízii rieši podozrivé hlasovanie. Podľa informácií agentúry EFE udelila rumunská porota maximálny počet bodov (12) súťažiacemu z Moldavska. Ich hlasovanie však bolo anulované a všetky body pripadli Ukrajine. Ďalšie nezrovnalosti pri hlasovaní v tomto roku zistili okrem Rumunov aj Azerbajdžan, Gruzínsko, Poľsko, San Marino a Čierna Hora. Rumunská televízia sa voči tomu ohradila a žiada od organizátorov Eurovízie vysvetlenie.


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!