Tretina Slovákov sa nechce dať nikdy zaočkovať proti Covidu-19


23. januára 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Liberálne médiá a EÚ sú opäť nespokojné s vývojom verejnej mienky na Slovensku, ale aj v strednej Európe obecne. Tentokrát je to kvôli zisteniu, že až tretina občanov Slovenska, Maďarska, Slovinska či Bulharska sa nemieni dať nikdy zaočkovať proti ochoreniu Covid-19. Ukázal to prieskum najnovšieho Eurobarometra, ktorý sondoval postoj verejnosti k vakcinácii v Európskej únii.

Podľa výsledkov je podpora očkovania proti Covid-19 na Slovensku ďaleko za európskym priemerom. Čiže opäť zaostávame v aplikácii pokrokového myslenia, ako to už od 90. rokov konštatuje EÚ a jej liberálna úderka. A s nami aj ďalšie krajiny, ktoré dlhodobo vykazujú nepokrokové trendy.

V západných krajinách je situácia iná. Napríklad na ostrove Malta odpovedalo 41% respondentov, žeby sa dali zaočkovať okamžite a ďalších 50% uviedlo, že sa dá zaočkovať v priebehu roka. Len 10% občanov nepreukázalo svoju euro-uvedomelosť.

Na Slovensku by sa dalo okamžite zaočkovať len 13% respondentov, čo ostro kontrastuje s hysterickými článkami o tenistke Dominike Cibulkovej a jej manželovi, ktorí sa svojím zaočkovaním údajne predbehli a zobrali tak vakcíny niekomu inému. Evidentne o tie ich vakcíny nikto na Slovensku až taký záujem nemá, a bolo by dobré popremýšľať, či celá táto mediálna kauza nebola vyrobená skôr s cieľom vyvolať u Slovákov hystériu, ktorej výsledkom možno mal byť väčší záujem o vakcináciu s motívom: aby nás nepredbehli celebrity, ktoré predsa vedia čo je dobré, pretože inak by sa predsa nepredbiehali.

Len 25% Slovákov uviedlo, že by sa dalo očkovať počas roka 2021 a ďalších 16% uviedlo, že „neskôr“. Týchto 16% však môžeme kľudne zarátať medzi tých, čo sa chcú len vykrútiť z odpovede a boja sa verejne povedať, že majú o vakcíne pochybnosti. Je to podobná skupina ako sú tie, ktoré odmietajú v predvolebných prieskumoch uvádzať, že budú voliť kontroverznú (pre liberálov) stranu. Spolu s vyššie zmienenou tretinou tvorí táto skupina takmer 50% obyvateľov.

Pokiaľ si spomenieme na decembrové nariekanie liberálnych médií, že až 44% učiteľov sa nechce dať zaočkovať, tak si dokážeme domyslieť, že ešte aj tí, ktorí uvádzali, že sa dajú zaočkovať v tomto roku (25%), nemusia možno, pokiaľ napr. sú štátnymi zamestnancami, odpovedať úprimne. Z pochopiteľných dôvodov. Je dokonca možne, že sa nám tu v strednej Európe vytvorí nové odvetvie biznisu – obchodovanie s falošnými potvrdeniami o očkovaní.

O týchto väčších a utajených percentách ľudí, ktorí si o vakcíne myslia svoje, svedčia ďalšie dáta z Eurobarometra: až 67% Slovákov si myslí, že vakcíny boli vyvinuté a testované až príliš rýchlo, aby boli aj bezpečné. Pod zorným uhlom tejto informácie však potom zostáva záhadou, prečo by sa ľudia, ktorí majú takýto názor, dali očkovať ešte v tomto roku, ako uvádzajú odpovede 25% opýtaných, ktorých časť nutne zasahuje, po sčítaní všetkých percent do zmienených 67%. Samozrejme, pokiaľ by to bolo dobrovoľné.

Aj v strachu pred koronavírusom zaostáva Slovensko za EÚ. Len 46% Slovákov sa obáva, že sa nakazia koronavírusom. Najlepšie, z pohľadu liberálov, z prieskumu vychádza opäť Malta. Je zrejme načase sa zamyslieť, či bájna Atlantída, tajomné centrum starovekej vzdelanosti a múdrosti, nebola nakoniec predsa len tam. Výsledky by tomu nasvedčovali.

BM

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!