Tréner sa po zápase pomodlil na ihrisku: Vyhodili ho z práce! - Christianitas

Tréner sa po zápase pomodlil na ihrisku: Vyhodili ho z práce!


19. mája 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Tréner futbalového tímu na strednej škole v americkom meste Bremerton, štát Washington, prišiel o prácu. Dôvod? Po skončení zápasu sa na ihrisku pomodlil. Joe Kennedy teraz ide bojovať za náboženskú slobodu na Najvyšší súd USA.

Kým budem dýchať, budem bojovať,“ sľubuje Joe, ktorý slúžil dvadsať rokov v námornej pechote a školským trénerom bol od roku 2006. „Nikdy som sa k Bohu neobrátil chrbtom a ani to nikdy neurobím,“ vyhlásil obľúbený kouč, ktorý má za sebou maratón súdnych pojednávaní a najbližšie sa postaví už pred Najvyšší súd.

Joe Kennedy mal totiž vo zvyku po každom zápase, bez ohľadu na to, či jeho tím vyhral alebo prehral, ísť za 50-yardovú čiaru na ihrisku, tam si pokľakol a v tichosti sa modlil.

Jednoducho len ďakujem Bohu za príležitosť byť tam vonku a za to, čo tí mladí muži zvládli. Dialo sa to celé roky, kým to niekomu začalo prekážať,“ povedal Kennedy s tým, že jeho modlitba trvala len 22 až 27 sekúnd. Občas sa k nemu pridali aj niektorí hráči z jeho tímu a neskôr dokonca aj niektorí súperi.

Nemal právo na modlitbu?

Problémy sa začali potom, keď nadriadení trénerovi povedali, že si musí vybrať medzi svojou prácou a vierou. Istému pedagógovi z inej školy totiž jeho modlitby začali prekážať. Joe však trval na tom, že sa Bohu chrbtom skrátka neotočí. Priznal však, že váhal nad tým, či tlak zo strany zamestnávateľa zvládne, zvlášť, keď mnohí jeho študenti chceli, aby ich trénoval ďalej a radšej sa podriadil školskému nariadeniu. Tréner sa však rozhodol bojovať až do konca.

Nedokážem si predstaviť silnejší príklad pre týchto mladých mužov, aby sa raz aj oni dokázali postaviť a bojovať za to, čo je správne.“

MM

Zdroj: facebook Joe Kennedy, epochtimes.cz


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!