Spor o dúhové vlajky: Výsledok sa dozvieme na jeseň - Christianitas

Spor o dúhové vlajky: Výsledok sa dozvieme na jeseň


28. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Dúhové vlajky a zákaz ich vyvesovania na štátnych budovách sa bude v našom parlamente riešiť až v septembri, kedy má návrh podľa jeho prekladateľov väčšiu šancu na úspech.

Po tom, čo poslanci Györg Gyimesi a Tomáš Taraba predložili do parlamentu návrh, ktorý by pokutoval vyvesovanie dúhových vlajok na štátnych budovách až do výšky 7 000 eur, sa na Slovensku začali liberáli búriť, pretože mali pocit, že tento zákaz utláča „dúhové menšiny“.

Tento úplne absurdný spor viedol až k tomu, že poslankyňa Cigániková behala po parlamente oblečená v dúhovej zástave a niektorí poslanci (aj z údajne konzervatívnej strany OĽaNO) vyvesili dúhové vlajky z okna svojej poslaneckej kancelárie.

Verejnosť však doteraz nedostala odpoveď na to, prečo by sa vlastne mali na štátne budovy (podľa názoru liberálov) vešať dúhové vlajky, teda vlajky jednej menšiny, a prečo by sa tam nemali vyvesiť aj vlajky iných menšín. Až by boli štátne budovy Slovenskej republiky obvešané vlajkami všetkých menšín, ktoré tu máme, aby boli všetci spokojní.

Poslanec Martin Čepček sa na sociálnej sieti k celej kauze vyjadril jednoznačne:

Som za tento zákaz. Veď to dá logiku, že každá menšina si nemôže nárokovať na umiestňovanie svojich symbolov na štátnych budovách.“

Poslanci, ktorí návrh zákona do parlamentu predložili nechcú nič iné len to, aby bolo na budovách štátnych orgánov a inštitúcií, vrátane sídla verejného ochrancu práv, zakázané vyvesovať symboly hnutí, organizácií, komunít a ideológií propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie.

MM

Zdroj: TASR, Christianitas.sk, titulný obrázok – fb Martin Čepček


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!