Satanisti zhanobili areál opraveného kostola v Banskej Bystrici. Nebolo to na Slovensku po prvý raz! - Christianitas

Satanisti zhanobili areál opraveného kostola v Banskej Bystrici. Nebolo to na Slovensku po prvý raz!


30. novembra 2022
  Krátke správy

Na oplotenie areálu Kostola sv. Alžbety Uhorskej v Banskej Bystrici nastriekal neznámy páchateľ známe satanistické symboly. Správca farnosti informoval o incidente na svojej facebookovej stránke a pripojil komentár: „Nenávisť diabla voči nášmu kostolíku, nedajme sa.“

Kostol sv. Alžbety Uhorskej bol nedávno zrenovovaný, opravné práce boli ukončené len pred mesiacom. Čerstvo obnovený chrám zrejme nedoprial pokoja miestnej satanistickej úderke, a tak sa rozhodla trochu priestor spestriť a obohatiť v duchu vlastnej ideovej ponuky.

Prípadom sa zaoberá aj polícia.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Nie je to však prvý prípad hanobenia kresťanského chrámu satanistami na Slovensku a ani nie ten najhorší. Už v roku 1992 sa odohrali satanistické orgie v krypte pod Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách. Miestni satanisti si tam zriadili nerušený brloh pre svoje seansy. Niekoľko týždňov nepozorovane po nociach vchádzali cez vchodové dvere. Potom im napadlo hľadať poklady v hroboch mŕtvych františkánov, ktorých pozostatky vykopali. Kosti porozhadzovali. Na ich seansy upozornil požiar, ktorý vznikol, keď sa od ich svietnika zapálili kňazské rúcha a iné textílie, načo začal horieť kostol.

V roku 2008 vyčíňali satanisti v evanjelickom chráme v Michalovciach. Spálili kríž a otočili ho dole hlavou, pred oltárom zanechali spálené bohoslužobné rúcha, rozbili krstiteľnicu a na stenách zanechali vyryté obrátené kríže, vulgárne rúhania voči svätým a Bohu, ako aj číslo 666.

V roku 2009 podpálil v Tepličke nad Váhom páchateľ, ktorému ľudia pripisovali satanistické úmysly zachované telo Žofie Bosniakovej, ktorú miestni obyvatelia považujú za svätú a iniciovali proces jej beatifikácie. Na jej blahorečenie vyzval aj kardinál Korec.

V roku 2014 bol medializovaný prípad satanistického poškodenia Kostola sv. Matúša v Zolnej, na ktorý nasprejovali páchatelia tri šestky.

V roku 2018 satanisti posprejovali Kostol sv. Jána Krstiteľa v Rimavskej Sobote. Použili štandardné satanistické symboly: tri šestky a kríž otočený dole hlavou.

V roku 2018 satanisti vyčíňali na pútnickom mieste v Marianke. Panne Márii Lurdskej odrezali hlavu a ruky, rovnako aj soche sv. Bernadety.

V roku 2019 satanisti nastriekali na steny katolíckej fary v Poprade satanistické symboly – päťcípu hviezdu, tri šestky, obrátený kríž a ďalšie symboly.

BM

Zdroje: Facebook, Aktuality.sk, Nový Čas, SME, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne