Republikánsky senátor predpovedá Faucimu ťažké časy: „Keď sa dostaneme k moci, ukážeme, ktoré korporácie Vás platia!“ - Christianitas

Republikánsky senátor predpovedá Faucimu ťažké časy: „Keď sa dostaneme k moci, ukážeme, ktoré korporácie Vás platia!“


21. septembra 2022
  Krátke správy

Sľubujem Vám, že keď sa vrátime k moci, zmeníme pravidlá a budete musieť zverejniť, odkiaľ dostávate honoráre, od ktorých spoločností, a ak je niektorý člen výboru v konflikte záujmov, zistíme to. To Vám sľubujem!“ povedal republikánsky senátor Rand Paul počas zasadnutia senátneho výboru, ktorý vyšetruje spoluprácu amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) s laboratóriom vo Wuchane.

Dr. Anthony Fauci
zdroj: flickr.com/public domain

Stále sme sa Vás pýtali a Vy ste odmietali odpovedať, či niektorý z členov výboru pre vakcíny COVID-19 poberal honoráre od farmaceutických spoločností. Pýtal som sa na to už minule a čo som počul? „Nemusíme Vám to hovoriť!“ uviedol Paul počas výmeny názorov s hlavným pandemickým poradcom prezidenta Joea Bidena, dr. Anthonym Faucim.

Žiadali sme odpovede podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám a čo ste nám odpovedali? Nič Vám nepovieme!“ – pripomenul a poukázal na známy nedostatok transparentnosti covidovskej politiky zo strany predstaviteľov USA.

Ale sľubujem Vám. Keď opäť prídeme k moci, zmeníme pravidlá a budete musieť zverejniť, odkiaľ beriete honoráre, od ktorých spoločností, a ak je niektorý člen výboru v konflikte záujmov, zistíme to. To Vám sľubujem,“ obrátil sa priamo na doktora Fauciho.

Celá diskusia sa točila okolo protichodných výpovedí samotného experta, ktorý v roku 2004 pri chrípkovej epidémii verejne vyhlasoval, že „najlepšia vakcína, ktorú môžete dostať, je prekonať chorobu“ a že ak niekto prekoná chrípku do 14 dní, „v žiadnom prípade sa nemusí dať očkovať“. Naproti tomu, ako zdôraznil senátor Paul, napriek dvom rokom pandémie sa téma prirodzenej imunity vo vládnych usmerneniach COVID-19 prakticky nenachádza a hlavný dôraz pri budovaní ochrany sa kladie na ďalšie a ďalšie dávky vakcín.

MH

Zdroj: Twitter / Senátor Rand Paul, ilustračný obrázok – flickr.com/public domain


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku