„Radosti“ multi-kulti alebo v Spojenom kráľovstve pokračujú zrážky medzi Indmi a Pakistancami - Christianitas

„Radosti“ multi-kulti alebo v Spojenom kráľovstve pokračujú zrážky medzi Indmi a Pakistancami


23. septembra 2022
  Krátke správy

Zrážky medzi Britmi hinduistického a pakistanského pôvodu v meste Leicester trvajú už viac ako tri týždne. Doteraz bol napadnutý najmenej jeden hinduistický chrám. Konflikt sa vyostril po kriketovom zápase koncom minulého mesiaca, ale k vážnym násilnostiam došlo aj počas uplynulého víkendu.

Ilustračný obrázok, zdroj: youtube.com

28. augusta Pakistan prehral s Indiou, čo podnietilo mladých mužov z oboch strán, aby vyšli do ulíc anglického mesta a skandovali heslá odsudzujúce krajinu pôvodu favorizovaného súpera. Podľa Catholic Herald, jedného z najvýznamnejších katolíckych denníkov v Spojenom kráľovstve, je táto situácia spôsobená okrem iného fundamentalistickou politikou, ktorá sa uplatňuje v krajinách indického subkontinentu. Rozdiely medzi hinduistami a moslimami sa potom prostredníctvom rôznych médií prenášajú na diaspóry, ktoré sa silno identifikujú s kultúrami a náboženstvami svojich predkov.

Polícia v Leicesteri zintenzívnila úsilie o nastolenie pokoja, ale pakistanské gangy a hinduisti skandujúci nacionalistické heslá si zatiaľ naďalej prejavujú otvorené nepriateľstvo.

MH

KAI/op. FA, ilustračný obrázok – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku