Prezident Biden je nešťastný kvôli rozsudku Najvyššieho súdu. Vyzýva Kongres, aby prijal zákon o zabíjaní novorodencov - Christianitas

Prezident Biden je nešťastný kvôli rozsudku Najvyššieho súdu. Vyzýva Kongres, aby prijal zákon o zabíjaní novorodencov


27. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najvyšší súd urobil tragickú chybu,“ vyhlásil americký prezident a „katolík“ Joe Biden v reakcii na rozhodnutie tejto inštitúcie zrušiť verdikt v kauze Roe verzus Wade z roku 1973. Americký líder vyzval Kongres, aby prijal zákon, ktorý by zbavil nenarodené deti právnej ochrany života.

Najvyšší súd dnes jednoznačne odobral právo, ktoré Američanom už raz bolo uznané. Neobmedzil ho, ale jednoducho ho odňal. Niečo také sa ešte nikdy nestalo v súvislosti s právom, ktoré je také dôležité pre toľkých Američanov,“ vyjadril Biden ľútosť počas prejavu v Bielom dome.

Prezident vyjadril presvedčenie, že rozhodnutie súdu je „tragickou chybou“ a uviedol, že bude mať okamžité dôsledky. Poukázal na to, že niektoré zo štátnych zákonov, ktoré nadobudnú účinnosť na základe dnešného rozhodnutia, takmer úplne zakazujú zabíjanie detí.

Podľa webového portálu Politico 13 štátov zaviedlo zákony, ktoré zakazujú interrupcie od momentu počatia. Päť z nich má výnimku, ktorá povoľuje zabitie nenarodeného dieťaťa, ak je tehotenstvo dôsledkom znásilnenia alebo incestu. Potraty sú naďalej legálne v 33 štátoch a vo Washingtone DC.

Biden kritizoval tento prelomový rozsudok a uviedol, že ide o radikálne rozhodnutie, ktoré je v rozpore s takmer 50-ročným precedensom, ktorý po desaťročia presadzovali sudcovia menovaní prezidentmi oboch strán. Povedal tiež, že rovnováhu narušila trojica sudcov, ktorých nominoval jeho predchodca Donald Trump.

Konzervatívna väčšina Najvyššieho súdu ukázala, aká je radikálna a odtrhnutá od väčšiny obyvateľov tejto krajiny, a urobila zo Spojených štátov výnimku medzi vyspelými krajinami,“ povedal šéf Bieleho domu. Zároveň vyzval Kongres, aby prijal zákon, ktorý by umožnil opäť beztrestne vraždiť deti v lone matiek, hoci pripustil, že pri súčasnom rozložení síl to nemusí byť možné. Vzhľadom na množstvo zjavných trestných činov, ktorých sa počas nedávnych protestov dopustili zástancovia infanticídy, Biden vyzval na pokojné demonštrácie.

Republikánski lídri privítali piatkové rozhodnutie, ktorým sa právo regulovať potraty prenecháva štátnym orgánom.

Za 50 rokov neboli štáty schopné prijať ani len mierne právne predpisy na ochranu nenarodených detí. To sa teraz skončilo. Američania teraz dostali späť svoj hlas,“ vyhlásil líder republikánskej menšiny v Senáte Mitch McConnell.

MH

Zdroj: PAP, pch24.pl, titulný obrázok – youtube.com

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!