Pokúšanie diablov – nepriateľov našich duší – v hodine smrti - Christianitas

Pokúšanie diablov – nepriateľov našich duší – v hodine smrti


22. augusta 2022
  Pokladnica viery

Diabli, najľstivejší a najnešľachetnejší nepriatelia našich duší, vedia veľmi dobre, že smrťou pre človeka prestáva možnosť získať si zásluhy alebo hrešiť a že duše nezmeniteľne zotrvajú v tom stave, v ktorom pri smrti telo opúšťajú, a preto diabli najsilnejšie pokúšajú zomierajúcich v hodine smrti.

Niektorých sa pokúšajú vohnať do zúfalstva a to najmä tých, ktorých život bol hriešny a veľmi oň nedbali. Iných sa pre ich zásluhy snažia zviesť k nesmiernej samoľúbosti a prílišnej bezstarostnosti i opovážlivosti. Takto zvyčajne pokúšajú niektorých rehoľníkov a dobré svetské osoby.

Ďalších zase pokúšajú k netrpezlivosti pri znášaní bolestí. Iných potom pokúšajú vo veci viery a snažia sa ich priviesť k rúhaniu alebo k niečomu, čo sa pravej viere protiví. Ostatných, obzvlášť svetské osoby, pokúšajú prílišnou starostlivosťou o veci pozemské, ktoré majú opustiť, o príbuzných a o usporiadanie majetku.

Dionýz Kartuzián – O posledných veciach človeka: Smrť, Boží súd, Peklo a Nebo


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Prečo boli templári zničení? Prvé obete Revolúcie

Melchitská gréckokatolícka cirkev – byzantské slnko nad Tiberom

Asistovaná reprodukcia – Víťazstvo smrti nad životom (?)

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ