Plavecká federácia prekvapila: Konečne zvíťazil zdravý rozum! - Christianitas

Plavecká federácia prekvapila: Konečne zvíťazil zdravý rozum!


23. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Po mnohých sťažnostiach a škandáloch sa konečne Medzinárodná plavecká federácia spamätala a obmedzila účasť transrodových žien (ergo biologických mužov) v ženských súťažiach.

Nové pravidlá platia s tým, že federácia umožní plavcom – biologickým mužom – súťažiť v ženských športoch jedine vtedy, ak neprešli mužskou pubertou a mali ju zablokovanú pred dovŕšením svojho 12. roku. Okrem toho sa im bude pravidelne kontrolovať hladina testosterónu v krvi. Za túto smernicu hlasovalo takmer 72 % členov medzinárodnej federácie.

K zmenám prispeli najmä preteky, na ktorých sa zúčastňovala plavkyňa Lia Thomasová, biologický muž, ktorý sa identifikuje ako žena, a vyhráva všetky ženské preteky, na ktorých sa ukáže. V tomto článku sme písali, že vzhľadom na svoje fyzické predispozície momentálne dosahuje úspechy, aké v mužskej kategórii nikdy nemal. (Nemala?) Veď svoju najväčšiu súperku na plaveckých pretekoch v Ohiu prekonal (či nebodaj prekonala?) o celých 38 sekúnd! Nech sa totiž identifikuje ako chce, jednoducho má stále väčšiu kapacitu pľúc a mohutnejšie svalstvo.

Avšak akonáhle sa svet dozvedel, že Lia plánuje v ženskej kategórii štartovať aj na olympijských hrách v roku 2024, odpor tak vzrástol, že plavecká federácia musela konať a nastaviť pravidlá. Prezident federácie uviedol, že sa rozhodli chrániť férovosť súťaženia, a to najmä v ženských kategóriách. Aby však zároveň vyšiel v ústrety „všetkým menšinám“, navrhol vytvorenie špeciálnej kategórie plávania – len pre transgender športovcov.

Smutné je, že federácia dospela k tomuto rozhodnutiu až potom, ako vypočula niekoľko lekárov a vedcov, ktorí potvrdili to, čo Thomasovej konkurentkám bolo zrejmé od samého začiatku – muži majú v športe oproti ženám jasnú fyzickú výhodu.

MM

Zdroj: The Epoch Times, titulný obrázok – youtube.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!