Pápež František v nedeľu opätovne vyzval k zastaveniu vojny na Ukrajine - Christianitas

Pápež František v nedeľu opätovne vyzval k zastaveniu vojny na Ukrajine


14. marca 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Pápež František v nedeľu opätovne vyzval na ukončenie „strašnej vojny“ na Ukrajine a osobitne odsúdil „barbarizmus“ útokov zo strany Ruska na ukrajinské civilné obyvateľstvo. Vyhlásil:

V mene Boha počúvajte krik tých, ktorí trpia, a ukončite bombardovanie a útoky! Skutočne a rozhodne sa zamerajte na rokovania a humanitárne koridory učiňte efektívne a bezpečné. V mene Boha vás žiadam: Zastavte tento masaker!

Pápež pripomenul, že 400-tisícové mesto Mariupoľ bolo pomenované po Panne Márii a pre dlhotrvajúce obkľúčenie tohto mesta a tragédie v ňom ho nazval „mučeníckym“. Pokračoval neobvykle ostrými vyjadreniami:

Tvárou v tvár barbarstvu zabíjania detí a nevinných a bezbranných občanov neexistujú žiadne strategické dôvody, ktoré by obstáli: Jediné, čo treba urobiť, je zastaviť neprijateľnú ozbrojenú agresiu skôr, ako sa mesto zmení na cintorín.

František tak azda reagoval na slová katolíckeho predstaveného Ukrajiny, arcibiskupa Svjatoslava Ševčuka, ktorý 10. marca vyhlásil, že ruská invázia sa „stala vojnou predovšetkým proti civilistom (a) mierumilovnej populácii“ a odsúdil ju ako „masovú vraždu“. Pápež rovnako tak vyzval na prijímanie ukrajinských vojnových utečencov, „v ktorých je prítomný Kristus“ a rovnako tak požiadal o zintenzívnenie modlitieb za mier.

Boh je len Bohom pokoja, nie je Bohom vojny a tí, ktorí podporujú násilie, zneucťujú jeho meno. Teraz sa v tichosti modlime za tých, ktorí trpia, a aby Boh obrátil srdcia k pevnej vôli pokoja,“ uzavrel pápež.

Na svätopeterskom námestí sa tiež objavil veľký transparent, ktorý 266. nasledovníka sv. Petra žiadal, aby Rusko s Ukrajinou zasvätil Panne Márii. Trochu prekvapivo sa podobne vyjadril aj slovenský poslanec a predseda ĽSNS Marián Kotleba, ktorý na krátkom 2-minútovom videu vyhlásil:

„… v pondelok, presne 14. marca, ide súčasný premiér Eduard Heger na audienciu, na návštevu k pápežovi Františkovi… Konflikt na Ukrajine môžete ukončiť Vy, pán Heger, práve tým, že vypočujete volanie státisícov kresťanov, možno miliónov kresťanov po celom svete, a na audiencii u pápeža Františka ho požiadate, aby presne v zmysle fatimského vyznania Panny Márie zasvätil Rusko a Ukrajinu Panne Márii. Je to z Vašej strany len maličkosť, ktorá však môže spraviť obrovské veci, doslova zázraky.

Opozičný poslanec v spomínanom videu kritizoval vojenskú pomoc SR Ukrajine, ktorá, podľa neho, vojnu nemôže ukončiť. To je možné iba správnym zasvätením Ruska a aj Ukrajiny. Kotleba Hegerovi odkázal, že ako správny kresťan by podobnú príležitosť mal využiť a na záver mu poprial: „.. aby Vám Boh dal správne slová a skutočnú vnútornú silu na to, aby ste to na audiencii u pápeža Františka dokázali.

MG

Zdroj: NC Register, youtube ĽSNS, titulný obrázok – belsat.eu


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!