Orbán: Európa sa nevzdala Sorosovi

Mikuláš Hučko
15. decembra 2020
  Politika  

Európska únia si zachovala jednotu a zvíťazila, George Soros prehral a je načase, aby ho Európania konečne poslali domov, do Ameriky, napísal vo svojej odpovedi Georgeovi Sorosovi predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

V dokumente zaslanom maďarskej spravodajskej agentúre MTI Orbán uviedol: „George Soros roní krokodílie slzy, čo síce nevráti peniaze miliónom ľudí, rodinám a podnikateľom, ktorých tento špekulant olúpil, ale ako skromné zadosťučinenie to je dobré. Najskorumpovanejší človek a jeho sieť vo svete majú dobrý dôvod na sklamanie, pretože Európa sa nevzdala, Sorosov grandiózny plán bol zablokovaný na zasadnutí Európskej rady.

V centre pozornosti sú rozpočtové peniaze, tzv. ozdravný fond, kto, k čomu a ako k nim má prístup,“ napísal maďarský premiér a zdôraznil, že „peniaze v rozpočte únie boli doteraz vo všetkých členských štátoch pod prísnym a viacnásobným európskym dohľadom.

Pes je zakopaný inde,“ uviedol a dodal, že „skutočným záujmom bruselského stretnutia bolo to, kto bude v budúcnosti vládnuť Európe: či vlády volené občanmi členských štátov a rada z nich zložená, alebo sa Sorosovi podarí vybudovať novú mocenskú štruktúru.

Sieť“ – pokračuje Viktor Orbán, – „ktorú tvoria mimovládne organizácie (MVO) šíriace liberálne, postnárodné a postkresťanské idey, mainstreamové ľavicové a pravicové médiá nesúce a posilňujúce ich myšlienky, významná skupina europoslancov, Sorosom poverené osoby v Európskej komisii, pozostáva z mechanizmu, ktorý ich spája, a ktorý sa nazýva „právny štát“. Plán je jednoduchý a zároveň grandiózny: jedno finančné centrum, centrum Georgea Sorosa, financuje tisíce mimovládnych organizácií, výskumných ústavov, analytických workshopov a aktivistov, ktorí ovplyvňujú smerovanie mainstreamových médií. Skupuje a do siete spája kritické množstvo poslancov EP, vďaka čomu sa ľudia, ktorí pre neho pracujú, ako je Frans Timmermans či Věra Jourová, dostávajú na kľúčové pozície a odtiaľ presadzujú politickú agendu – gender, migráciu, otvorenú spoločnosť, liberálnu demokraciu – ktorú členské štáty musia splniť, aby mali prístup k finančným prostriedkom EÚ,“ vysvetlil Viktor Orbán.

Predseda vlády ďalej napísal, že „podľa plánu Georgea Sorosa by krajiny, ktoré trvajú na svojej národnej zvrchovanosti, kresťanských koreňoch a tradičnom modeli rodiny, ako sú Poľsko a Maďarsko, bolo treba obesiť na tento dobre upletený povraz. A zdráhajúce sa, ako sú stredoeurópske krajiny, ktoré si zaslúžia lepší údel, treba verejne upáliť, aby pochopili podstatu liberálneho uvažovania.

Predseda maďarskej vlády zároveň zdôraznil, že európske vlády sa prebudili na poslednú chvíľu: prečítali si správu o právnom štáte, ktorú George Soros a Frans Timmermans spolu s Věrou Jaurovou napísali, a náhle všetkým došlo, že rozsudok bol vynesený ešte pred samotným súdnym procesom, a že po Maďarsku a Poľsku budú nasledovať ďalší.

Viktor Orbán preto považuje rozhodnutie Európskej rady za otvorený odpor voči pokusu Georgea Sorosa o prevzatie moci.

Politické otázky nemožno spájať s finančnými otázkami, subjektívne kritériá nemôžu byť základom pre finančné rozhodnutia a právny postup stanovený v zakladajúcej zmluve Únie nie je možné vynucovať spôsobom à la Soros,“ napísal šéf vlády a potom zhodnotil: „EÚ si zachovala svoju jednotu a zvíťazila, George Soros však prehral a bolo by načase, aby ho Európania konečne poslali domov do Ameriky.

Neexistuje vysvetlenie, prečo my Európania strpíme, tolerujeme, aby jeden americký špekulant s americkými peniazmi si získaval a kupoval vplyv v EÚ,“ poukázal premiér s tým, že pokiaľ európski lídri neurobia tento posledný krok, znovu a znovu budú musieť čeliť pokusom o prevzatie moci aj v budúcnosti. Poznamenal: „Akčný plán z dielne Georgea Sorosa presadzujúci migráciu a genderovú ideológiu je už na stole.

Bolo by načase dať bodku za európskym amokom Georgea Sorosa,“ uzavrel Viktor Orbán.

PODPORTE NÁS! Pomôže nám každé EURO! Spoločnými silami prebuďme svedomie Slovenska, bojujme za Vieru a hodnoty kresťanskej civilizácie. Bez Vás Christianitas.sk nezvládneme financovať. Ďakujeme!

Bankové spojenie: SK7765000000000020594299