Októbrová Synoda v Ríme: Bude ekumenický úvod, kard. Hollerich vidí „novú jar“ a kňaz podporujúci LGBT povedie duchovné cvičenia - Christianitas

Októbrová Synoda v Ríme: Bude ekumenický úvod, kard. Hollerich vidí „novú jar“ a kňaz podporujúci LGBT povedie duchovné cvičenia


24. januára 2023
  Krátke správy

Aj keď by sa údajne mala októbrová celosvetová Synoda o synodalite v Ríme týkať predovšetkým katolíkov, zdá sa, že pôjde do značnej miery aj o podujatie, ktoré je naplánované pre potešenie „odlúčených bratov“ a s veľkou pravdepodobnosťou aj pre ďalšie prispôsobenie Cirkvi ich duchu.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Ako bude vyzerať začiatok synody, od ktorej si toľko sľubujú všetci progresivisti v Cirkvi, oznámil hlavný spravodajca synody kardinál Jean-Claude Hollerich, známy svojou podporou LGBT požiadaviek a celkovým liberalizmom, spolu s predstaviteľom protestantsko-katolíckeho ekumenického hybridného spoločenstva Taizé „otcom“ Aloisom. Informuje o tom portál Katholisch.de.

Oznámenie prebehlo včera na ekumenickej tlačovej konferencii vo Vatikáne, ktorej sa zúčastnili aj ďalší predstavitelia heretických cirkví: arcibiskup Ian Ernest za Anglikánsku cirkev a reformovaný pastor Christian Krieger, ako predseda Konferencie európskych cirkví (CEC). Otvoreniu synody by mal koncom septembra predchádzať, ako píše portál Katholisch.de veľký „náboženský happening, na ktorom sa zúčastnia veriaci z mnohých kresťanských cirkví a denominácií.“

Kardinál Hollerich oznámil, že pred otvorením Svetovej synody prídu do Ríma tisíce mladých ľudí z celej Európy, pričom hlavným podujatím (!) bude 30. septembra „modlitbové bdenie“ na Námestí sv. Petra pod vedením hybridnej protestantsko-katolíckej komunity Taize. Po otvorení sa účastníci synody presunú do lokality blízko Ríma na trojdňové duchovné cvičenia, ktoré povedie dominikán Timothy Radcliffe OP, známy podporovateľ (!) homosexuálnej komunity a LGBT agendy. Viď napr.: https://www.rappler.com/nation/120354-iec-2016-timothy-radcliffe-gay-marriage-lgbt/.

Ohľadom ekumenizmu uviedol kardinál Hollerich, že je ho ešte málo a v súvislosti s „ekumenickým rozmerom synody“ dodal, že „je čas urobiť krok vpred“. Pritom v niektorých lokálnych cirkvách (napr. Nemecko) došiel ekumenizmus už tak ďaleko, že katolíci nedokážu uviesť racionálny dôvod, prečo by vlastne mali zostať katolíkmi, keď predsa môžu byť spasení aj v inej komunite.

Čiže majú ešte urobiť „krok vpred“, zrejme k úplnému potlačeniu katolíckej identity, pretože kardinál Hollerich vysvetľuje, že: „Potrebujeme, aby sa aj ostatní bratia a sestry stali plne synodálnymi.“ Z toho dôvodu dúfa, že „výsledkom synody bude nová jar ekumenizmu“. (!)

Hlavné podujatie bude niesť oficiálny názov v angličtine „Together“ (prečo nie v latinčine, oficiálnom jazyku Cirkvi?), čo skôr pripomína rockový koncert, než cirkevnú udalosť. Podľa oficiálnych kruhov sa nielen otvorenia, ale aj celej synody môžu zúčastniť „všetci pokrstení“.

Podľa kardinála Hollericha zhromaždenie Svetovej synody vo Vatikáne nespôsobí rozkoly. Skôr, podľa neho, prinesie do popredia „rôzne uhly pohľadu“ a povzbudí „vzájomné počúvanie“.

Nepochybne toto všetko synoda prinesie a už to aj priniesla synodálna cesta. Vrátane chaosu, doktrinálnej nejasnosti a samozrejme kardinálovej obľúbenej LGBT komunity. Otázne však je, kto bude koho „počúvať“. Zatiaľ to stále viac vyzerá tak, že „počúvať“ sa bude všetko, čo nejakým spôsobom spochybňuje katolícku tradíciu a „počúvať“ budú katolíci, aby možno zistili, že už vlastne nemusia byť ani katolíkmi. Hlavne aby boli ekumenickí, otvorení a pozitívne naladení.

BM

Zdroj: Katholisch.de, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne