Nový model školskej výchovy v Arizone: Veriace rodiny ďakujú - Christianitas

Nový model školskej výchovy v Arizone: Veriace rodiny ďakujú


8. augusta 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Vezmite svoje deti preč zo školy, ak sa tam zavádzajú morálne nebezpečenstvá v podobe sexuálnej výchovy,“ odporúča biskup Athanasius Schneider. Tieto slová si vzal k srdcu štát Arizona, ktorý ako prvý v USA dal rodinám šancu, aby si vybrali, aký druh vzdelávania ich deti absolvujú.

Deti v Arizone sa môžu vzdelávať v štátnych, cirkevných, súkromných školách alebo aj doma, ak si to rodičia želajú. V prípade, že dieťa bude odhlásené zo štátneho vzdelávania, dostanú jeho rodičia 6500 dolárov ročne a môžu mu zaobstarať školu alebo učebný plán, aký uznajú za vhodný. Toto rozhodnutie privítali najmä hlboko veriaci rodičia, ktorí nesúhlasili s genderovými a LGBT trendmi v školskom vzdelávaní a výchove.

Guvernér Doug Ducey hovorí, že vďaka tomuto novému zákonu bude teraz Arizona prvým štátom v krajine, ktorý ponúkne všetkým rodinám možnosť vybrať si formu školy, ktorá im najviac vyhovuje. Corey DeAngelis, národný riaditeľ výskumu Americkej federácie pre deti, dodal, že jediný spôsob, ako skutočne zabezpečiť rodičovské práva vo vzdelávaní, je priamo financovať žiakov a dať rodinám možnosť vybrať si.

MM

Zdroj: Lifesite News, titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku