Novinárov z Denníka N, Tódovú a Čikovského, na pokyn prokuratúry obvinil vyšetrovateľ


20. septembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Vyšetrovateľsko-prokurátorský bumerang, ktorý už dlhšie poletuje vzduchom, sa momentálne vracia a začína zrejme dopadať na hlavy tých, ktorí sa s ním radi hrali, prípadne neustále vyzývali, k jeho vyhadzovaniu do vzduchu.

Séria, pre slovenských liberálov nepríjemných správ, začínajúca zadržaním vyšetrovateľov z NAKA, ktorých šéf parlamentu Kollár nazval „čurillovskou mafiou“, pokračuje v médiách správou Denníka N o tom, že vyšetrovateľ z okresného policajného riaditeľstva Bratislava III. František Spusta minulý týždeň obvinil reportérku Denníka N Moniku Tódovú a zástupcu šéfredaktora Denníka N Konštantína Čikovského. Obvinení sú z ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti a podľa Trestného zákona im hrozí ročné väzenie.

Obvinenie sa má týkať článku z 22. októbra 2018: Peter Tóth polícii priznal, že pre Kočnera pred vraždou sledoval Kuciaka a ďalších novinárov. V tomto článku sa mali novinári dopustiť podľa obžaloby vyzradenia utajovanej skutočnosti. V obvinení sa píše, že „verejnosť sa mohla o svedeckej výpovedi Mgr. Petra Tótha v postavení utajeného svedka dozvedieť len v dôsledku toho, že obvinená Monika Tódová a obvinený Mgr. Konštantín Čikovský identitu vyzradili v predmetnom článku.“

Na obvinenia negatívne reagoval šéfredaktor Denníka N, Matúš Kostolný, ktorý sa domnieva, že „sa pokúšajú umlčať pravdu“. Kto konkrétne, to neuvádza, avšak vzhľadom na to, že novinárom z Denníka N nikdy nevadila politická korektnosť, ktorá zámerne umlčuje pre liberálov a neomarxistov nepohodlné informácie a ich hodnotenia, môže to brať, pokiaľ chce, len ako ďalšiu obeť slobody politického prejavu, nutnú pre vytvorenie lepšej a zelenšej Európy.

Navyše, novinári z Denníka N nemusia upadať do beznádeje. Možno sa im podarí bumerang predsa len chytiť a oni ho môžu potom zase po niekom hodiť. Pokiaľ to bude nejaký dezolát, ktorý šíri konšpirácie a bude o nich vykrikovať, že tým chcú „umlčať pravdu“, tak by mu mohli vysvetliť, že nie všetky pravdy majú rovnakú hodnotu a sú rovnako hodné zverejnenia. Niektoré môžu aj  urážať, diskriminovať a utláčať.

BM

Titulný obrázok – TASR


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!