Medzinárodný „vakcinačný“ summit sa začal. Biden hlási: „Covid sa neskončil!“ - Christianitas

Medzinárodný „vakcinačný“ summit sa začal. Biden hlási: „Covid sa neskončil!“


13. mája 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Ohlasovaný virtuálny summit špecializovaný na ochorenie Covid-19, avšak pojednávajúci o blahodarnosti vakcinácie aj vo všeobecnej rovine, sa začal. Potvrdil tak obavy tých, ktorí sú režimovými médiami označovaní ako „konšpirátori“. V nich sa špekulovalo o návrate pandemickej propagandistickej agendy, po možnom doznení vojenskej propagandistickej ofenzívy.

Hneď v úvode summitu Joe Biden schladil radosť tých, čo sa domnievali, že už si rúška nikdy nebudú musieť dať na tvár a že v práci ich nebudú do zamdlenia testovať, či nútiť do očkovania, keď vyhlásil: „Nemýľme sa, covid sa neskončil!

Tým americký prezident vytýčil, či skôr autori jeho scenára vytýčili jemu, aj nám, politickú líniu ohľadom covidu a ďalších pandémií, ktoré sa zrejme vyskytnú vždy, keď bude treba vyhlásiť výnimočný stav. Ten teraz zaštiťujú vlády vojnou na Ukrajine, avšak tá sa môže raz skončiť, a preto je zrejme dobré mať nejaké to eso v rukáve. Najmä pokiaľ sa dá zabezpečiť, vo výnimočnom stave, odklad volieb, pracovná povinnosť, dočasné poskytnutie súkromných nehnuteľností štátu, potraviny a energie na prídel, či iné, pre blaho občanov potrebné opatrenia.

Zástavy Spojených štátov boli včera počas začatia summitu spustené na pol žrde – ako symbolické gesto pocty americkým obetiam Covidu-19. Oficiálne zdroje uvádzajú, podľa tvrdenia rozhlasového vysielania RTVS, že USA sú štátom s najväčším počtom obetí údajnej pandémie. S tým dodatkom, že podľa WHO, iné štáty nerobili takú poctivú štatistiku ako Spojené štáty a preto tam určite budú väčšie počty obetí, ako sa uvádza. Žeby niekto mohol vyrábať nepoctivú štatistiku aj v opačnom smere a umelo pridávať čísla, to WHO očividne nepredpokladá.

Summitu sa zúčastnili najvýznamnejší predstavitelia pokrokového tábora, či už spomenutý Joe Biden, alebo predsedníčka EK Ursula von der Leyenová, generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus, nemecký kancelár Olaf Scholz, a samozrejme nemohol chýbať premiant neomarxizmu a liberálnej ľavice, kanadský premiér Justin Trudeau, ktorý má so štátnym potláčaním odporu voči „lockdownu“ tie najlepšie skúsenosti.

Joe Biden oznámil, že Spojené štáty „poskytnú ďalším krajinám kľúčové technológie súvisiace s bojom proti Covid-19“, čo len potvrdzuje obavu, že „boj“ sa neskončil a americké farmaceutické firmy by mohli, v čase šíriaceho sa hospodárskeho marazmu, pokračovať vo vykazovaní rekordných ziskov. Už teraz, ako uviedol Biden, USA poskytujú „medicínsku technológiu vlastnenú vládou USA, vrátane stabilizácie spike proteínu, ktorý sa využíva v mnohých vakcínach proti Covid-19“.

USA sa tiež zaviazali spustiť nový program na zvýšenie prístupu k rýchlym testom a antivírusovým liekom pre menej rozvinuté krajiny. Zvýšili tiež svoj príspevok do vznikajúceho fondu s krkolomným názvom – Svetová banka na posilnenie globálnej zdravotnej bezpečnosti a pripravenosti na budúce pandémie, z 250 miliónov USD na 450 miliónov USD. Čiže, „budúce pandémie“ určite budú. Vo svete biznisu sa tomu hovorí – investícia. Len dúfajme, že americké laboratória na Ukrajine neprišli o všetky podnetné výsledky experimentov. To by nám boj s pandémiami mohlo trochu predražiť.

Okrem toho v spoločnom vyhlásení Biden a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová prisľúbilizintenzívnenie spolupráce s cieľom posilniť dodávateľské reťazce vakcín a liekov, a zabezpečiť ďalšie skrátenie doby vývoja novej generácie vakcíny, prispôsobenej novým variantom koronavírusu.“ Nebude sa teda utlmovať, ale „posilňovať“.

Ako informoval Biely dom, účastníci summitu prisľúbili viac ako 2 miliardy dolárov na boj proti Covidu-19 a 962 miliónov dolárov na nový fond Svetovej banky.

Počas prvej časti summitu generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus uviedol:

Keď sme sa naposledy stretli, v septembri minulého roku, ešte sme nevedeli, že vlna Omikronu je už za rohom. Takže zatiaľ čo počet registrovaných prípadov a úmrtí v súčasnosti celosvetovo klesá, je chybou myslieť si, že táto pandémia sa skončila.“ Poukázal na to, že počet infekcií sa v súčasnosti zvyšuje v 70 krajinách a počet vykonaných testov klesá, čo robí svet „slepým voči evolúcii vírusu“.

Ale globálna vrchnosť bdie a nespí na vavrínoch. Určite má pre nás niečo pekné nachystané. Alebo si niekto, po všetkých týchto upozorneniach skutočne myslí, že takto dobre vycvičené obyvateľstvo by nechali vládcovia znovu upadnúť do bezstarostnej ideologickej letargie?

BM

Zdroj: PAP, PCH24, titulný obrázok – pxhere.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!