Londýn: dvere pre kresťanov zatvorené -

Londýn: dvere pre kresťanov zatvorené

Leone Grotti
6. mája 2019
  Politika  

Imigračné oddelenie britskej vlády nemá rado kresťanských utečencov

Zdroj: flickr.com

Hovoríte, že ste konvertovali ku kresťanstvu potom, čo ste zistili, že je to náboženstvo mieru, zatiaľ čo islam obsahuje násilie, nenávisť a pomstu. Ale Ježiš Kristus povedal: „Neprišiel som priniesť pokoj, ale meč!”. S týmto neuveriteľným zdôvodnením vládne oddelenie zodpovedné za bezpečnosť a prisťahovalectvo v Spojenom kráľovstve odmietlo žiadosť o azyl Iráncovi, ktorý konvertoval na kresťanstvo.

Aj keď iránsky trestný zákon nestanovuje konkrétny trest za apostázu od islamu, muži, ktorí zanechajú islam, môžu byť odsúdení na trest smrti, zatiaľ čo ženy na doživotné tresty. V období od novembra do decembra 2018 režim zatkol v Iráne viac ako 250 kresťanov. V roku 2013 uväznil Ebrahima Firouziho, mladého konvertitu na kresťanstvo a obvinili ho z „podpory kresťanského sionizmu“. Evanjelizačné aktivity sú v Iránskej islamskej republike zakázané.


Nathan Stevens, advokát iránskeho konvertitu, ktorému bola zamietnutá žiadosť o azyl, už podal odvolanie a na internete zverejnil list ministerstva vnútra, ktorý komentoval: „V živote som toho už zažil všeličo, ale bol som naozaj šokovaný, keď som čítal toto neuveriteľné zdôvodnenie. Bez ohľadu na to, čomu verí, ako môže štátny úradník svojvoľne extrapolovať pasáže z posvätného textu a použiť ich na to, aby zhodil osobné rozhodnutie človeka nasledovať inú vieru?“

V LONDÝNE NEMAJÚ RADI KRESŤANSKÝCH UTEČENCOV

Zverejnenie listu, píše New York Times, vyvolalo rozruch v Spojenom kráľovstve a ministerstvo vnútra vydalo vyhlásenie, v ktorom vysvetľuje, že “list je v rozpore s našou politikou pokiaľ ide o náboženského prenasledovanie, vrátane konverzií na určitú vieru“.

Nie je to však prvýkrát, čo ministerstvo prejavilo mimoriadnu necitlivosť voči požiadavkám konvertovaných kresťanov. Ako uviedol Guardian, v roku 2018 bola konvertovanému kresťanovi zamietnutá žiadosť o azyl, pretože nevedel spamäti citovať verše evanjelia o zázraku svadby v Káne a o zázračnom rybolove. V dôsledku toho v zdôvodnení bolo uvedené, že “tieto neisté odpovede sú v protiklade s tvrdením kandidáta, že čítal Bibliu a zúčastňoval sa stretnutí v modlitebných skupinách”.
Od tej istej osoby sa pýtali, kto boli Ježišovi rodičia, na čo odpovedal: „Mária, ale nemala pozemského otca.“ Úradník posúdil jeho odpoveď ako nesprávnu, pretože podľa neho: „Jeho otcom bol Jozef“.


Advokát Nathan Stevens, ktorý sa špecializuje na prisťahovalectvo a žiadosti o azyl, spomína ďalšiu nepríjemnú epizódu. Ministerstvo odmietlo žiadosť o azyl iného konvertovaného kresťana, pretože v rozhovore uviedol, že Ježiš je jeho Spasiteľom, ale zároveň ho nie je schopný zachrániť pred iránskym režimom. Je teda zrejmé, že jeho viera nie je silná a jeho dôvera v Ježiša je málo presvedčivá.

TAKTO DISKRIMINUJEME KRESŤANOV

To, že v Londýne nemajú radi kresťanských utečencov, nie je nič nové. Od roku 2015 charitatívna organizácia Barnabas Fund a Anglikánska cirkev upozorňujú na podivnú tendenciu ministerstva vnútra, prijímať iba moslimov. Vysoký komisár OSN pre utečencov odporučil, aby Spojené kráľovstvo prijalo v prvom štvrťroku 2018 1 358 sýrskych utečencov, z ktorých iba štyria boli kresťania (0,29%). Ministerstvo ich prijalo 82%, čiže 1112 ľudí, všetkých moslimov, a všetkých štyroch kresťanov odmietlo.


To isté sa stalo aj v roku 2017, keď agentúra OSN požiadala Anglicko, aby prijalo 7 060 sýrskych utečencov, z ktorých 25 bolo kresťanov (0,35%). Londýn ich prijal 69%, čiže 4 850 ľudí, z ktorých iba 11 bolo kresťanov. Spojené kráľovstvo taktiež odmietlo ponúknuť Asii Bibii politický azyl zo strachu z vyvolania „nepokojov a bezpečnostných problémov v rámci moslimskej komunity“.


Zdá sa, že nepomohla sťažnosť a výzva bývalého arcibiskupa z Canterbury, Lorda Careyho, ktorý v liste zaslanom novinám Telegraph v roku 2015 napísal: „My, ktorí už niekoľko mesiacov prosíme o súcit so sýrskymi obeťami, prežívame hlboké sklamanie, pretože kresťanské spoločenstvo je opäť opustené a úplne na poslednom mieste. Takýmto spôsobom sú diskriminované kresťanské spoločenstvá, ktoré najviac trpia od tých neľudských zabijakov, ktorí si hovoria Islamský štát. V táboroch OSN niet jediného kresťana, pretože boli napádaní islamistami s cieľom vyhnať ich z týchto táborov. Preto hľadajú útočisko v súkromných domoch, v kostoloch.

Británia by mala prenasledovaných kresťanov považovať za prioritu, pretože sú najzraniteľnejšou skupinou. Okrem toho sme kresťanský národ a sýrski kresťania nemajú problém integrovať sa. Niekomu sa nebude páčiť to, čo hovorím, ale masová imigrácia moslimov do Európy v posledných rokoch bola neprimeraná a viedla k vzniku ghet“.

http://www.bastabugie.it/it/articoli.php?id=5584&autore_ricerca=Leone%20Grotti

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Terapeutické účinky latinského jazyka (Prvá časť)

Pápež František v najnovšom rozhovore o tzv. popieračoch klímy: „Sú hlúpi…“ Ospravedlní sa podobne ako biskup, ktorý to isté povedal o Bidenovi?

Štyria nemeckí biskupi sa odmietajú zúčastniť Synodálneho výboru, lebo je nezlučiteľný so sviatostnou konštitúciou Cirkvi. Otázne je – dokedy?

Liz Yore pre Fatimu TV: „Som presvedčená, že on je nástroj globalistov“