Kauza učebníc sexuálnej výchovy: Zareagovala už aj KBS - Christianitas

Kauza učebníc sexuálnej výchovy: Zareagovala už aj KBS


8. marca 2023
  Krátke správy

Slovensko sa ešte nestačilo spamätať z toho, že do našich škôl sa ide zavádzať sexuálna výchova, a už sa priam kozmickou rýchlosťou ocitli na svete aj jej učebnice. Jednu z nich sme si zaobstarali a môžeme teda zodpovedne povedať, že ak sa podľa nich budú naše deti učiť, tak katolíckym rodičom neostane iné, len skrátka vziať žiakov zo škôl a začať s domácou výukou. Na podporu laikov, ktorí organizujú protesty a petície proti učebniciam, ktoré môžeme smelo nazvať vulgárne, sa už ozvala aj Konferencia biskupov Slovenska.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Koncom januára vás portál Christianitas.sk informoval, že do našich škôl sa ide zavádzať sexuálna výchova. O tri týždne neskôr, presne pred mesiacom, sme vám ako prvý konzervatívny web na Slovensku predstavili aj to, aké nevkusné a doslova vulgárne učebnice s radami odporujúcimi kresťanskej morálke smerujú do rúk našich detí.

Rodičia, ktorí sa právom obávali toho, čo na ich deti v škole čaká, zorganizovali aj petície, ktoré boli adresované kompetentným s tým, že naozaj nie je normálne, aby sa maloletým žiakom adresovali aj také šokujúce rady, ako sme si prečítali v učebnici sexuálnej výchovy, napríklad v kapitole s názvom „Prvý sex“. Píše sa v nej, že sex má byť príjemný pre „všetkých“ zúčastnených (všimnite si prosím absenciu slov „pre oboch“) a že masturbácia si vyžaduje prax. (!!!)

Masturbácia je úplne normálna a neškodná pre ľudí akéhokoľvek pohlavia…, navyše je to pre mnohých ľudí skvelý spôsob, ako sa zbaviť stresu. Je v poriadku masturbovať, no niektorí ľudia nemasturbujú vôbec, aj to je v poriadku,“ dozvedeli sme sa okrem iného z učebnice.

Zdroj: snímka obrazovky internetovej stránky

Po tom, ako sme na problém s učebnicami upozornili, sa témy chytili aj ďalšie médiá, čo nás naozaj teší, lebo čím viac nás bude informovať o tom, ako chcú progresívci indoktrinovať naše deti v školách, tým lepšie.

Preto sme boli radi, keď aj náš článok o ďalšej učebnici, tentokrát z dielne Slovenskej akadémie vied s názvom „Partnerská a sexuálna výchova – pracovný zošit pre stredné školy a gymnáziá“, začal kolovať medzi našimi čitateľmi a podporovateľmi a rovnako si tému všimli aj iní novinári.

Písali sme, že odborníci SAV slovami svojej hovorkyne Kataríny Gálikovej, pri tvorbe učebnice vychádzali z poznatkov a výsledkov vlastného trojročného výskumu, zameraného na intímne vzťahy a kvalitu života adolescentov.

(Len si predstavte, celé tisícročia sa ľudia len tak nevedecky rozmnožovali, snáď ani netušili čo robia, a až teraz majú mladí pokrokoví ľudia možnosť sa dozvedieť, ako na to. 🙂

Výsledok ich vedeckého bádania si ctení čitatelia môžu pozrieť tu: https://uvsk.sav.sk/wp-content/uploads/uploaded/documents/publications/human-communication-studies/Partnerska-a-sexualna-vychova.pdf.)

Po tom, čo téma učebníc sexuálnej výchovy spôsobila medzi rodičmi poriadny rozruch a pridali sa k nim aj niektorí politici, neostali mlčať ani biskupi Slovenska a tiež na stránke tkkbs.sk uviedli, že „uvedené materiály (pracovná učebnica pre základné školy a pracovný zošit pre stredné školy) sú nastavené takmer výlučne na sexuálnu aktivitu, vytrhnutú z kontextu zrelých a zodpovedných vzťahov. Zároveň obsahujú obrázky nevhodné aj pre vyššie vekové kategórie, pôsobiace dokonca perverzne. Učebnice priamo povzbudzujú k nevhodnému sexuálnemu správaniu.

Biskupi tiež odmietli, aby „katolícke školy používali materiály, ktoré znižujú až popierajú Bohom darovanú dôstojnosť ľudskej osoby.“ Rovnako vyjadrili podporu rodičom, ktorí si takúto výchovu neželajú ani na ostatných školách.

Zdroj: snímka obrazovky internetovej stránky

Za slová podpory ďakujeme, keďže téma sa aj členov našej redakcie týka a po tom, aké invektívy zažívame denne, napríklad na sociálnych sieťach v našom boji za obranu učenia a morálky katolíckej Cirkvi nás slová povzbudenia určite potešia.

MM

Zdroj: TK KBS, Christianitas.sk, sprievodný ilustračný fotomateriál, zdroj – pixabay.com a snímky obrazovky internetových stránok Školský portál, raabe.sk, facebook.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Nenechajte nás v tom samých: Prosíme o milodar v boji za obhajobu nemenného učenia katolíckej Cirkvi

Arcibiskup Fulton Sheen: O zlých ľuďoch v nebi a dobrých v pekle

Bazilika svätého Augustína v Campo Formio v Ríme

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“