Katolícky autor a politik J. D. Vance: „Ľudia by kvôli svojim deťom mali zostávať aj v nešťastných manželstvách“ - Christianitas

Katolícky autor a politik J. D. Vance: „Ľudia by kvôli svojim deťom mali zostávať aj v nešťastných manželstvách“


28. júla 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Aj u nás známy katolícky autor a politik, ktorý už za niekoľko mesiacov zabojuje o miesto v senáte USA, J. D. Vance, sa nechal počuť, že zlé manželstvo – pravda, keď už sú deti – je stále lepšie ako rozvod. Tento výrok, samozrejme, pobúril americkú liberálnu scénu. Čo viac, Vance svoje názory prezentoval v ultraliberálno- homo/trans- „friendly“ štáte Kalifornia, na Strednej pacifickej kresťanskej škole. Hoci prednáška prebehla už v septembri minulého roku, mediálna úderka ju zaznamenala až teraz.

Podľa Vanceho to bola sexuálna revolúcia 60. rokov, ktorá predstavila myšlienku, že „ukončiť nešťastné, či niekedy násilné manželstvo, je občas to najlepšie riešenie do budúcnosti“. Vance pokračuje:

A možno to aj mamám a otcom vyšlo, aj keď som v tom skeptický. Ale pre deti z týchto manželstiev to skutočne nefungovalo… to, čo (dnes) máme, je veľmi, veľmi reálna dysfunkcia rodín, ktorá robí naše deti nešťastné.“

Politik ďalej uviedol príklad svojich starých rodičov, ktorí mali podľa jeho slov „neuveriteľne chaotické manželstvo“, ale nikdy sa nerozviedli. „Boli spolu až do konca, kým ich smrť nerozdelila. Pre moju starú mamu a môjho starého otca to bola naozaj dôležitá vec,“ vyhlásil prednášajúci.

Vance ďalej stredoškolákom vysvetlil, že ľudia musia manželstvo vnímať ako niečo „posvätné“, „pretože ak to nevnímajú ako posvätné, ale iba ako akúsi zmluvu, potom trpí veľa detí“.

Podľa autora tiež v skutočnosti platí, že ďaleko násilnejšie sú vzťahy bez manželstva, ako tie manželské. „Vojna modernej spoločnosti proti rodinám výrazne zhoršila našu situáciu v oblasti domáceho násilia“, vyhlásil kandidát na senátora za Republikánsku stranu pri inej príležitosti.

J. D. Vance leží v žalúdku liberálnych médií kvôli viacerým svojim výrokom. Liberálov napríklad pobúril jeho názor, žeby pornografia mala byť zakázaná, aby sa tak ochránili manželstvá. Ešte väčší rozruch spôsobilo jeho vyhlásenie, podľa ktorého sú potraty rovnako zavrhnutiahodné, ako bývalo otroctvo.

J. D. Vance sa nechal pokrstiť do katolíckej Cirkvi v roku 2019. Pochádzal z prostredia poznačeného drogami, alkoholom a násilím. Pred pádom do priepasti ho zachránil vstup do armády a niekoľko rokov služby na Blízkom východe. Po návrate vyštudoval elitnú právnickú školu a napísal bestseller Hillbilly Elegy, v ktorom opísal život zdevastovanej bielej robotníckej triedy v súčasnej Amerike. V máji vyhral v primárkach miesto na republikánskej kandidátke do senátu za štát Ohio.

MG

Zdroj: Yahoo News, titulný obrázok – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Sv. Melor, mučeník

„Nezaujímavá“ svätica z Lisieux: Malá Terezka a čo ste o nej nevedeli

Týždeň na Slovensku

„Anklopfzeremonie“ alebo pohľad do habsburských pohrebných rituálov