II. svetová vojna vypukla ešte pred rokom 1939 – tak, ako to bolo predpovedané vo Fatime

Matej Gavlák
5. augusta 2021
  História

Zdroj: vfxvoice.com

Samozrejme, dejiny prijali výklad, podľa ktorého II. svetová vojna, najväčší ozbrojený konflikt v dejinách, vypukla 1. septembra 1939, kedy nemecké vojská vtrhli do susedného Poľska. Od tohto okamihu skutočne nastal akýsi dominový efekt, kedy sa do roka vojna prehnala západnou Európou a Británia práve bojovala o holé prežitie, a do dvoch rokov už nemecké tanky rolovali ruskými stepami.

Avšak v roku 1917 predpovedala Panna Mária trom deťom z portugalského mestečka Fatima – Lucii, Františkovi a Hyacinte – prekvapivo presne vypuknutie „ďalšej veľkej vojny“. A podľa tohto proroctva vypukla II. svetová vojna ešte pred oficiálne stanoveným dátumom v septembri 1939.

Ešte horšia vojna

Panna Mária sa trom malým pastierikom po prvýkrát zjavila 13. mája 1917. Deti ju opísali, že bola „jasnejšia ako slnko“ a „vyžarujúca svetlo jasnejšie a silnejšie ako sklenený pohár naplnený tou najperlivejšou vodou“. 13. júla potom odovzdala „nádherná Pani“ deťom legendárne tri tajomstvá. Prvé tajomstvo sa týkalo existencie pekla a faktu, že na mieste večných múk končí veľmi veľké množstvo ľudí. Panna Mária odporučila deťom modlitbu svätého ruženca. Tretie tajomstvo sa zrejme ešte neodohralo, keďže je v ňom opísané „tretie mesto spolovice zničené“ – vo všeobecnosti sa verí, že je to opis Ríma.

Zaujímavé je tiež druhé tajomstvo. To výslovne varovalo, že ak sa svet nepolepší, „príde ešte strašnejšia vojna“ ako bola I. svetová. Podľa oficiálneho vatikánskeho portálu znie toto tajomstvo takto:

Videli ste peklo, kam idú duše úbohých hriešnikov. Aby ste ich zachránili, Boh si žiada, aby bola vo svete zavedená úcta k môjmu Nepoškvrnenému srdcu. Ak to, čo vám hovorím, bude učinené, mnoho duší bude zachránených a bude mier. Vojna (I. svetová) čoskoro skončí; ale ak ľudia neprestanú urážať Boha, horšia vypukne počas pontifikátu pápeža Pia XI.

Keď uvidíte noc osvietenú neznámym svetlom, vedzte, že toto je veľký znak daný Bohom, že sa chystá potrestať svet za jeho zločiny a to skrze vojnu, hlad a prenasledovanie Cirkvi a Svätého Otca.“1

Počas fatimských zjavení sedel na Petrovom stolci pápež Benedikt XV. Mimoriadne dôležitý je práve onen detail, že nová vojna vypukne za pontifikátu jeho nasledovníka menom Pius XI. No v septembri 1939 mala Cirkev na svojom čele už Pia XII.

Anšlus a anexia

Pius XI. zomrel 10. februára 1939. To znamená, že podľa fatimského proroctva začala II. svetová vojna ešte pred februárom1939. Nacistický útok na Poľsko skutočne nebol prvou veľkou Hitlerovou akciou. Ešte predtým uskutočnili Nemci anšlus Rakúska a anexiu Čiech a Moravy.

Podľa Mníchovskej dohody z 30. septembra 1938 –, ktorá prisúdila české pohraničie s najlepšími pevnosťami Nemeckej ríši –, ak by nacisti napadli túto orezanú 2. česko-slovenskú republiku, Francúzi a Briti im mali prísť na pomoc. Ale Nemci vymysleli lesť. Winston Churchill, slávny britský vojnový premiér, vo svojich pamätiach uvádza: „Oddelenie Slovenska (od Československa) bolo výsledkom neustálych nacistických intríg…“2 Nemecká armáda po osamostatnení sa Slovenska nečakane obsadila 15. marca 1939 rovno celé Čechy a Moravu. Nemeckí vojaci pochodovali českým územím bez toho, žeby došlo k nejakým vážnejším stretom. Keďže neobsadili Česko-Slovensko –, ktoré sa západní spojenci zaviazali brániť –, ale iba osamotené Čechy a Moravu, ani Paríž, ani Londýn Nemcom vojnu nevyhlásili.

Ešte predtým došlo k udalosti zvanej „anšlus Rakúska“. Takisto išlo o pomerne násilnú vojenskú operáciu, ktorá sa taktiež ešte zaobišla bez obetí. Vo februári 1938 – ešte za pontifikátu Pia XI. – požadoval Hitler od premiéra nezávislej Rakúskej republiky, Kurta von Schuschnigga, aby do svojej vlády menoval členov rakúskej nacistickej strany, alebo bude „čeliť invázii nemeckej armády“. Vystrašený von Schuschnigg však najprv zvolal referendum o tom, či chcú rakúski občania nezávislý štát, alebo pripojenie k Tretej ríši. Rozzúrený Hitler sa rozhodol pre okamžitú inváziu do Rakúska. Portál facinghistory.org uvádza:

Okolo polnoci sa rakúsky prezident (Wilhelm Miklas) vzdal a menoval Hitlera ako kandidáta na nového kancelára (Rakúska). Aj napriek tomu, skoro ráno v sobotu 12. marca nemeckí vojaci v tankoch a obrnených vozidlách prekročili hranice do Rakúska, kde sa nestretli so žiadnym odporom… na ďalší deň rakúsky parlament oficiálne schválil anexiu. Rakúsko už viac neexistovalo ako národ; stalo sa provinciou Nemecka.3

Až po tomto vojenskom zabraní nasledoval v Rakúsku onen neslávny plebiscit, kde 99,75 % obyvateľov hlasovalo za pripojenie k nacistickej ríši. Hoci teda Rakúšania nadšene vítali Hitlera vo svojich uliciach, nič to nemení na fakte, že ich krajina bola zabratá násilím. Britské noviny Guardian 14. marca 1938 uviedli:

Vo Viedni bolo vykonaných mnoho zatknutí. Včera boli napríklad členovia „Frontu otčiny“ vzatí do „ochrannej väzby“. Všetky krajiny, okrem Talianska a Japonska, partnerov Nemecka… odsúdili anexiu Rakúska. Taliansko odmietlo francúzsky návrh na prijatie opatrení na obnovenie rakúskej nezávislosti.“4

Zdá sa teda, že podľa druhého fatimského proroctva vypukla II. svetová vojna už 13. marca 1938 – ešte za pontifikátu Ambrogia Damiana Achilleho Rattiho, teda Pia XI.

1 https://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20000626_message-fatima_en.html

2 CHURCHILL W.: Druhá svetová vojna, Kniha prvá (s. 342).

3 https://www.facinghistory.org/holocaust-and-human-behavior/chapter-7/taking-austria

4 https://www.theguardian.com/news/1938/mar/14/leadersandreply.mainsection


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!