Harari zo Svetového ekonomického fóra: „Elity môžu mať „technologickú Noemovu archu“ pre prípad globálnej katastrofy“ - Christianitas

Harari zo Svetového ekonomického fóra: „Elity môžu mať „technologickú Noemovu archu“ pre prípad globálnej katastrofy“


16. septembra 2022
  Krátke správy

Yuval Harari, ktorého na našich stránkach začíname pre jeho komentáre spomínať čoraz častejšie, najnovšie naznačil, že pre prípad globálnej katastrofy môžu multimiliardári a elity chystať „technologickú Noemovu archu“.

Harari pracuje pre neslávne známe Svetové ekonomické fórum (World Economic Forum – WEF) a je blízkym spolupracovníkom kontroverzného šéfa organizácie, Klausa Schwaba. Ako istá zaujímavosť môže znieť fakt, že prostredné meno Yuvala Harariho je Noah – čiže Noe.

Ilustračné foto – laventanaciudadana.cl

„Futurológ“ vyslovil informáciu o „technologickej Noemovej arche“ počas Warwického ekonomického samitu (Warwick Economics Summit, WES), ktorého programom sprevádzal Bill Weir, hviezda CNN. Sám Weir sa počas diskusie nechal počuť, že pandémia covidu mohla byť „generálkou“ pred nejakým druhom celoplanetárnej katastrofickej udalosti. Slová zazneli počas ich spoločnej rozpravy ohľadom „klimatických zmien“, ktoré sú, podľa Harariho, najnaliehavejšou hrozbou, ktorej ľudstvo čelí.

Yuval Noah Harari vyriekol doslova toto:

Jedným z najväčších nebezpečenstiev technologického utopizmu – (je viera), že „Veď, technológia to vyrieši“ – je to istý druh syndrómu Noemovej archy, ako v Biblii s potopou, že áno, nakoniec postavili archu…, ale len pre piatich ľudí… Takmer všetci sa utopili.

Existuje veľmi veľké nebezpečenstvo, že pri zmene klímy, keď ľudia hovoria o tom, aká bude naša budúcnosť, neexistuje žiadne „my“. Neexistuje žiadna „naša budúcnosť“.

Ľudstvo by sa mohlo rozdeliť na väčšinu – ľudí, ktorí budú nesmierne trpieť, a na menšinu, ktorá bude mať zdroje, bohatstvo a technológiu, aby sa zachránila, a dokonca prosperovala v nejakom druhu technologickej Noemovej archy.

Bill Weir zo CNN, ktorý diskusiu viedol, opísal pandémiu COVID ako „poslednú skúšku“ pred „klimatickou krízou“.

Pokračoval narážkou na súčasný ľavicový slogan „verte vede“.

Nie je bez zaujímavosti, že viaceré katastrofické filmy (2012, Greenland) skončili podobným spôsobom: väčšina ľudstva zahynula, kým globálne elity (a hlavní hrdinovia s nimi) sa zachránili doslova na „technologickej Noemovej arche“.

MG

Zdroj: Breitbart, YouTube kanál: Warwick Economics Summit (https://www.youtube.com/watch?v=slAYTeJeyRY), ilustračné foto – laventanaciudadana.cl


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku