Guvernér v Arkansase vetoval zákon obmedzujúci mladých transsexuálov


6. apríla 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Navrhovaný zákon, ktorý zakazoval hormonálnu transformáciu pohlavia u mladistvých a ktorý má veľkú šancu na presadenie v lokálnom arkansaskom parlamente, vetoval v pondelok republikánsky guvernér Asa Hutchinson. Uviedol, že ide podľa neho o „drastický zásah štátu do súkromia maloletých transsexuálov, ich rodičov a lekárov“. Informovala o tom agentúra AFP.

Pokiaľ by bol tento zákon schválený, „potom vytvoríme nové štandardy legislatívneho zasahovania do záležitostí lekárov a rodičov, zaoberajúcich sa jedným z najkomplexnejších a najcitlivejších problémov, ktorým čelia mladí ľudia,“ uviedol guvernér Hutchinson.

Jeho veto však nemá príliš veľkú moc a poslanci ho môžu prelomiť jednoduchou väčšinou hlasov.

Guvernér zároveň zdôraznil, že nechce, aby bol Arkansas vnímaný ako štát nepriateľsky naladený voči homosexuálom a transsexuálom. „Chceme vyslať signál o tolerancii a rozmanitosti,“ povedal guvernér Hutchinson.

Miestna pobočka Americkej únie občianskych slobôd už vyzvala parlament, aby sa nesnažil prelomiť guvernérovo veto: „Toto veto patrí tisícom ľudí v Arkansase, ktorí sa postavili proti tomuto diskriminačnému zákonu — najmä mladým ľuďom, rodičom a pediatrom, ktorí nikdy neprestali bojovať proti tomuto útoku voči transrodovým ľuďom.

BM

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!