Giorgia Meloniová – podľa progresívcov hrozba pre Európu a ľudstvo - Christianitas

Giorgia Meloniová – podľa progresívcov hrozba pre Európu a ľudstvo

Mikuláš Hučko
2. mája 2022
  Politika


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

„Progresívne sily“ (nielen) v Taliansku sú vydesené. Giorgia Meloniová sa pripravuje na vládnutie: opozičná strana Fratelli d’Italia (ktorej názov je aj začiatkom talianskej hymny), ktorú vedie, je v súčasnosti politickou silou s najväčšou podporou, a to rok pred parlamentnými voľbami, ktoré sa majú konať na jar 2023.

Zdroj: youtube.com

Keď však začneme čítať progresívnu taliansku tlač, zistíme, že toto by nás malo znepokojovať, keďže „najväčšou hrozbou“ nie je jadrový konflikt ani klimatické zmeny, ale Giorgia Meloniová, ktorej sa napodiv z malej bezvýznamnej strany podarilo vytvoriť zoskupenie stojace na čele volebných prieskumov už dobrých pár mesiacov.

V predstavení, ktoré talianska ľavica už roky predvádza na politickej scéne, sa mení iba obsadenie. Úlohu Belzebuba, fašistu a stelesnenia najčernejších reakčných síl dlho hral Berlusconi, neskôr ním bol šéf Ligy Severu Matteo Salvini a zhruba pred rokom prišiel rad na Giorgiu Meloniovú. Tá v tom čase vydala svoju autobiografiu, či skôr „autoanalýzu“ pod názvom Io sono Giorgia. Le mie radici, le mie idee (Som Giorgia. Moje korene a moje myšlienky), ktorá mala veľký úspech a stala sa knižným hitom. „Progresívni“ kníhkupci jej knihu na výstavách vystavovali s portrétom Meloniovej hore nohami. Prečo? Pretože za nohy bolo zavesené aj mŕtve Mussoliniho telo na milánskom námestí Piazzale Loreto, čo Taliani dobre vedia a tento symbol im nie je neznámy.

V recenzii biografie v denníku Domani dočítame, že Meloniová vraj predstavuje najextrémnejšiu pravicu od čias Mussoliniho:

Na štandardách slepý patriotizmus či skôr šovinizmus, ktorý spôsobil najväčšie tragédie 20. storočia. V minulosti extrémistickí vodcovia ako Meloniová napáchali v Taliansku, Európe a ľudstve nenapraviteľné škody. V súčasnej situácii vo svete môžu napáchať také isté zlo. Nemožno ich brať na ľahkú váhu!

Zdroj: flickr.com

Plne sa potvrdzujú podozrenia, že progresívne sily v Taliansku ani v iných krajinách sa nezaobídu bez smrteľného nepriateľa, ktorý bol roky dôležitým, ak nie najdôležitejším zjednocujúcim a mobilizujúcim faktorom. V rámci Európy ba aj celého západného sveta je ním jednoznačne maďarský premiér Viktor Orbán. Giorgia Meloniová nedávno v odpovedi na otázku talianskych novinárov uviedla, že má s ním naďalej vynikajúce vzťahy, ocenila jeho nedávne drvivé volebné víťazstvo a dodala, že v budúcnosti bude veľa príležitostí na spoluprácu medzi jej stranou a Fideszom.

Fidesz, Fratelli d’Italia a približne tucet európskych konzervatívnych strán sa v júli roku 2021 rozhodli podpísať Chartu hodnôt, ktorá vytvára základy pre budovanie budúcnosti Európy. Ide o prvý konkrétny krok po samite, ktorý sa konal v apríli minulého roka v Budapešti za prítomnosti Mattea Salviniho, Viktora Orbána a Mateusza Morawieckého: podľa Charty hodnôt Európska únia „potrebuje hlbokú reformu, pretože dnes namiesto toho, aby chránila Európu a jej dedičstvo, namiesto toho, aby umožňovala slobodný rozvoj európskych národov, sa sama stáva zdrojom problémov, obáv a neistoty.“

Európska únia,“ píše sa v dokumente, „sa čoraz väčšmi stáva nástrojom radikálnych síl, ktoré by chceli uskutočniť kultúrnu a náboženskú transformáciu s cieľom vybudovať Európu bez národov, európsky superštát, zničiť či zrušiť európske tradície, transformovať spoločenské inštitúcie a základné morálne zásady!“

Pre vytvorenie obrazu nezaškodí pozrieť a vypočuť si „extrémne a nebezpečné“ názory Giorgie Meloniovej napríklad na Kongrese rodín vo Verone v roku 2019:

Hlavné myšlienky:

O tomto kongrese (rodín) nám už (naši neprajníci) pohovorili všeličo. Hovorili, že sme spiatočnícki, že sme „lúzri“, že sme hrozní a že sme tmári. Je to vraj škandál, že tu ktosi chce brániť prirodzenú rodinu založenú na manželstve, že chce podporovať pôrodnosť, chce dať uznať ľudskému životu náležitú hodnotu, chce podporovať slobodu vzdelávania, chce povedať NIE gender ideológii!

Ja si myslím, že spiatočníkom je ten, kto sa snaží zaviesť v Taliansku cenzúru, keď robí všetko pre to, aby znemožnil konanie takéhoto podujatia! Myslím si, že tmárom je štát, ktorý po tom, čo v posledných rokoch sponzoroval všetko možné vrátane výstavy zobrazujúcej kríž ponorený do nádoby s močom, sa teraz hanbí sponzorovať iniciatívu ako je táto!

(…) O tomto kongrese už povedali všetko možné i nemožné. Tvrdili, že chceme obmedziť slobodu žien, že chceme, aby sedeli doma a žehlili. Ale vidíte, že ja doma žehlím…

My chceme garantovať práva, ktoré dnes ženy nemajú. Právo ženy byť matkou bez toho, aby sa kvôli tomu musela vzdať práce. Právo ženy byť matkou, rozhodnúť sa nepracovať a nemusieť preto zomrieť od hladu!

Právo ženy, ktorá je nútená podstúpiť interrupciu, pretože nemá túto možnosť! Pretože nie je pravda, že ženy sa dnes môžu slobodne rozhodovať. Ak má žena iba možnosť podstúpiť interrupciu, potom sa slobodne nerozhoduje! Sloboda rozhodovania znamená, že žena sa môže rozhodnúť aj inak. Toto chceme garantovať.

(…) OSN sme predložili požiadavku na vyhlásenie moratória. Vyhlásiť prenájom maternice za zločin, pretože je to poníženie žien a prejav násilia na ženách. Chceme túto otázku predložiť Európe, pretože je škandalózne, že Európa nemá otázku pôrodnosti medzi svojimi prioritami! Najväčšou otvorenou európskou otázkou je nízka pôrodnosť. Ak to nebudeme riešiť, všetko ostatné, čo robíme, je zbytočné. Prečo by teda Európska únia, ktorá má program Erasmus pre mobilitu študentov, program Horizont pre vedecký výskum, nemohla mať rodinný program na podporu pôrodnosti, na investovanie prostriedkov do pôrodnosti? Toto všetko sú naše návrhy.

Zdajú sa vám bláznivé? Zdá sa vám, že sú také „tmárske“? Zdá sa vám, že chceme odobrať práva? Stredovek, ale stredovek bol predsa aj dobou katedrál a opátstiev, dobou, v ktorej sa zrodili cechy, univerzity a parlament, dobou Danteho, Petrarku, Boccaccia, dobou svätého Františka a svätého Benedikta! Od ľudí, ktorí ani nevedia, kde leží Matera, nemôžeme očakávať, že budú mať pojem o histórii, povedzme to takto. Začali na nás osobne útočiť!

(…) Myslím si, že je správne, aby štát podporoval prirodzenú rodinu založenú na manželstve, a ide o to, že ak nie som vydatá, neočakávam, že mi štát poskytne privilégiá, ktoré by mal poskytovať rodinám, kde sú rodičia zosobášení!

Zdroj: wikimedia commons

Verím v spoločnosť, v ktorej každá voľba má príslušné dôsledky! Preberáte za to zodpovednosť. Odmietam spoločnosť, v ktorej sa každé želanie stáva právom! Každý rozmar sa stáva právom, v ktorom nemám žiadnu zodpovednosť, iba práva! Odmietam to! To je pomýlené! A veľa o tom hovorí aj to, čo robíte, pretože – ja nemám k tejto veci konfesionálny prístup. Verím v Boha, ale k tejto veci nepristupujem z náboženského hľadiska. V týchto zápasoch bojujem v súlade so zdravým rozumom laika.

Som človek, ktorý je zvyknutý klásť aj nepríjemné a hlboké otázky. Keď si kladiem tieto otázky, chcem na ne hodnoverné odpovede, a na príliš veľa otázok, ktoré som si v priebehu rokov položila, mi veľkňazi „jednotného myslenia“ nedokázali dať zmysluplné odpovede! A takýchto otázok môžem položiť desiatky!

Je správna spoločnosť, ktorá vynakladá oveľa viac energie a zdrojov na hľadanie rýchlych a jednoduchých spôsobov, ako sa zbaviť ľudského života, než na jeho podporu? Je normálne nazývať to civilizáciou? Je spravodlivé, že zatiaľ čo psie šteniatko oprávnene nemožno vytrhnúť z  lona sučky hneď, ako sa narodí, ale to isté môžeme urobiť s dieťaťom zúfalej matky, ktorá ho predáva dvom bohatým chlapom? (…)

Ďalšia otázka: Prečo je dnes rodina nepriateľom? Prečo rodina naháňa taký strach? Na všetky tieto otázky existuje jediná odpoveď: pretože ona nás definuje, pretože je našou identitou. Pretože všetko, čo nás v tejto dobe definuje, je nepriateľom pre tých, ktorí by chceli, aby sme už nemali identitu a boli iba dokonalými otrokmi konzumu. Takže národná identita je terčom útoku, terčom útoku je náboženská identita, terčom útoku je pohlavná identita, rodinná identita! Nesmiem sa nazývať Taliankou, kresťankou, ženou, matkou.

NIE! Musím byť občanom X, pohlavím X, rodičom 1, rodičom 2, musím byť číslom, pretože keď budem len číslom, keď už nebudem mať identitu, keď už nebudem mať korene, potom budem dokonalým otrokom vydaným napospas veľkým finančným špekuláciám! Budem dokonalý spotrebiteľ! A to je dôvod, pre ktorý dnes naháňame taký strach. To je dôvod, prečo toto stretnutie dnes naháňa taký strach, pretože nechceme byť číslami.

Sme tu preto, aby sme povedali, že nie sme čísla, že budeme brániť hodnotu ľudskej osoby, každej ľudskej osoby, pretože každý z nás má jedinečný a neopakovateľný genetický kód a ten je, či sa nám to páči alebo nie, posvätný. Budeme ju brániť, budeme brániť Boha, vlasť, rodinu, čo sa niektorým tak strašne bridí. Budeme to robiť, aby sme ubránili svoju slobodu, pretože nikdy nebudeme otrokmi a obyčajnými spotrebiteľmi vydanými napospas finančným špekuláciám.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Prečo katolík nemôže za žiadnych okolností schvaľovať LGBT hnutie a komunity

Nominalizmus a jeho důsledky – VII

Kauza katolíckej školy v Nemšovej: Toto odkazuje ukričanej menšine bývalý kolega!

Svätý Mikuláš čaká na našu pomoc!