Generálny tajomník Biskupskej konferencie USA odstúpil kvôli svojej homosexuálnej aktivite


23. júla 2021
  Krátke správy - Cirkev

Monsignor Jeffrey Burill, generálny tajomník Biskupskej konferencie USA v utorok prekvapivo oznámil svoju rezignáciu. Stalo sa tak po tom, ako portál The Pillar predložil biskupskej konferencii dôkazy o tom, že tento kňaz bol pravidelným hosťom v gay baroch, súkromných rezidenciách, v ktorých sa stretávali ľudia s homosexuálnou orientáciou a používal aplikáciu na zoznamovanie sa s inými homosexuálmi. O škandále informovali svetové médiá ako Washington Post alebo BBC.

Za obzvlášť zarážajúcu a závažnú okolnosť celej kauzy je možné považovať fakt, že práve mons. Jeffrey Burill bol v rámci biskupskej konferencie poverený riadiť vyšetrovanie sexuálnych škandálov v diecézach. Navyše v rokoch 2009 až 2013 pôsobil ako profesor na Pápežskej severoamerickej vysokej škole v Ríme.

Predseda biskupskej konferencie, arcibiskup Jose Gomez z Los Angeles v utorok informoval:

Je mi ľúto, ale musím vás informovať, že mons. Jeffrey Burill rezignoval na funkciu generálneho tajomníka biskupskej konferencie. V pondelok sme sa dozvedeli zo správ prichádzajúcich z médií o možnom nevhodnom správaní mons. Burilla.“

V správe arcibiskup Gomez ďalej ubezpečoval, že podľa toho, čo bolo biskupskej konferencii povedané, Burillove vzťahy sa netýkali nevhodného správania voči maloletým. Z toho môžeme usudzovať, že jeho aktivita mala čisto homosexuálnu a nie pedofilnú orientáciu, ktorú radi zdôrazňujú liberálne kruhy, aby odviedli pozornosť od homosexuálnej podstaty sexuálnych škandálov v Cirkvi.

Liberálne kruhy hneď aj reagovali na odhalenie mons. Burilla, ale ich rozhorčenie sa netýkalo jeho aktivít, ale naopak – aktivít portálu The Pillar. Označili jeho odhalenia a skúmanie súkromia mons. Burilla za neetické. Okamžite sa ozval aj najslávnejší propagátor LGBT v Cirkvi, James Martin SJ, ktorému nedávno pápež František poslal svoj pozdrav a podporil jeho prácu, a na adresu portálu The Pillar uviedol:

Toto je hanba, špehovanie biskupov a kňazov, aby sa zistilo, či sú cudní a celibátni. Samozrejme, že sú zameraní na homosexuálnych kňazov a gay-aplikácie, čo by nemalo nikoho prekvapiť. Je to súčasť prebiehajúceho honu na čarodejnice proti homosexuálnym kňazom.“ Tým nepriamo potvrdil, že mons. Burill patril k tejto skupine.

Svoje polienko do ohňa priložil aj portál Religion News Service, ktorý označil vyšetrovanie portálu The Pillar za neetické, pretože obsahuje „homofóbne narážky“.

A toto obvinenie dostatočne ukazuje, čo bude v nadchádzajúcej ére dominantným problémom pri možnom odhaľovaní podobných prípadov v modernej, ekologickej, tolerantnej a ekumenickej Cirkvi: obvinenia z aktívnej sodomie sa stanú, ako politicky nekorektné, prakticky nemožné. Homosexuálne správanie totiž ešte síce je v zasunutých kútoch katechizmom oficiálne odsúdené, ale v pokrokovej praxi sú už reálne požehnávané homosexuálne páry. Bude teda čoraz ťažšie vyžadovať odsúdenie správania, ktorého vnímanie, ako objektívneho zla, spadá pod zločin „homofóbie“.

BM

Zdroj: Life Site News, Kath net, titulný obrázok – Pixabay

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!