Futbalista PSG vynechal zápas, lebo odmietol dres s LGBT motívom. Teraz ho chcú potrestať… - Christianitas

Futbalista PSG vynechal zápas, lebo odmietol dres s LGBT motívom. Teraz ho chcú potrestať…


18. mája 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

LGBT propaganda naďalej drví futbalové podujatia. Najprv sme tu mali doslova škandalózne Majstrovstvá Európy 2021, kedy malo množstvo kapitánov národných tímov kapitánske pásky v dúhových farbách na podporu homosexuálnej agendy. Majstrovstvá sa tentokrát konali po celom kontinente a najšialenejšie scény sa odohrávali v Nemecku, kde fanúšikovia pre Orbánov postoj vypískali maďarskú národnú hymnu a jeden z nich dokonca vybehol na ihrisko a provokačne mával dúhovou zástavou priamo pred maďarskými hráčmi počas hymny. Niektorí komentátori sa dokonca smiali, že v hľadisku bolo viac dúhových vlajok ako tých nemeckých. Dokonca ani finále sa nezaobišlo bez homosexuálnej propagandy a malé elektrické autíčko (nemenovanej nemeckej značky), ktoré priviezlo loptu do stredu ihriska, bolo taktiež pestrofarebné.

Zdá sa, že v roku 2022 už nestačí, ak len kapitáni nesú na dresoch znak homosexuálnej loby. Po novom sú do toho nútení už všetci hráči. Platí to minimálne pre parížsky veľkoklub PSG, v ktorom hráva aj niekdajšia hviezda FC Barcelona, Lionel Messi. Čísla hráčov na dresoch, ktoré mali na sebe futbalisti PSG pri príležitosti „Medzinárodného dňa proti homofóbii, bifóbii a transfóbii“, boli totiž v dúhových farbách. Každý jeden hráč Paris Saint-Germain tak musel byť reklamou na LGBT.

Bulvárny denník The Sun však priniesol správu, že futbalista parížskeho klubu, Idrissa Gueye, odmietol nastúpiť v tomto drese, čím vynechal zápas najvyššej francúzskej ligy. Denník pokračuje:

„… Gueye však v zostave chýbal a (tréner)Pochettino tvrdil, že to bolo z „osobných dôvodov, ale (že)nie je zranený.“ RMC Sport teraz tvrdí, že Gueye v zostave nefiguroval, pretože odmietol hrať v drese s LGBT tematikou.

Gueye pochádza zo Senegalu a je praktizujúci moslim. Rôznym LGBT propagačným akciám, ktoré musia futbalisti pravidelne absolvovať, sa preto vyhýba, čo si už bulvárni novinári stihli všimnúť.

Prezident LGBT+ športovej federácie, Eric Arussus, na hráčovu adresu povedal:

Idrissa Gueye je skvelý hráč, ale náboženstvo nie je súčasťou športu. Každý hráč sa toho zúčastnil okrem neho. Mal by byť potrestaný. Gueye potvrdzuje, že klub (PSG) aj liga dovoľujú existenciu homofóbie.“

Idrissa je kritizovaný zo všetkých strán francúzskeho verejného života a už aj politici volajú po jeho potrestaní. Valérie Pécresseová, kandidátka na prezidentku v nedávnych voľbách za tradičnú konzervatívnu (!) stranu Parti républicain na svojom twitteri napríklad uviedla:

Hráči futbalových klubov a zvlášť PSG sú osobami, s ktorými sa mladí identifikujú. Majú povinnosť ísť príkladom. Odmietnutie Idrissa Gana Gueyeho zúčastniť sa na boji proti homofóbii nemôže zostať bez potrestania!

Ďalší hovoria o tom, že „homofóbia nie je voľba, ale zločin“ a podľa toho sa k futbalistovi treba aj zachovať.

Toľko ku „slobode“, „tolerancii“ a „láske“.

MG

Zdroj: The Sun, France 24, titulný obrázok – flickr.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!