Floridský guvernér DeSantis bráni pamiatku Krištofa Kolumba


13. októbra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Floridský guvernér Ron DeSantis reagoval na Twitteri v súvislosti s očierňovaním pamiatky moreplavca a objaviteľa Ameriky Krištofa Kolumba. Ten sa stal, popri ďalších vynikajúcich postavách európskych dejín, terčom obviňovania z rasizmu, kolonializmu, tmárstva a všetkých ďalších smrteľných hriechov v liberálnej demokracii. Hnutie BLM požaduje odstránenie jeho sôch a v niektorých prípadoch sa mu to aj podarilo.

Názorový súboj ohľadom Kolumba sa vyhrotil na Kolumbov deň, 11. októbra, keď si tradične v USA pripomínajú pristátie pri amerických brehoch. Ľavicoví aktivisti chcú sviatok premenovať na Deň domorodých ľudí a na svojej strane majú aj podporu neopakovateľného prezidenta Bidena, ktorý na pamätný deň vyhlásil: „Pre domorodých Američanov spustilo európske objavovanie vlnu devastácie: násilie páchané proti pôvodným komunitám, vysídľovanie a krádeže kmeňových území, klamstvá a šírenie chorôb.“ Že všetko toto robili, voči sebe aj voči belochom, aj samotní Indiáni, často v brutálnejšej podobe ako belosi, to Bidena zrejme netrápi. No a šírenie chorôb je zaiste závažný zločin. Je pravdepodobné, že conquistadori neboli ani zaočkovaní.

Iný postoj prejavil guvernér DeSantis:

Kolumbus je jedinečnou postavou západnej civilizácie, ktorá bola príkladom odvahy, riskovania a hrdinstva napriek zložitej situácii; ako vizionár, ktorý videl možnosti bádania mimo Európy; a ako zakladateľ, ktorý položil základ pre to, čo sa jedného dňa stane Spojenými štátmi americkými, ktoré si budú pripomínať Kolumba pomenovaním jeho federálneho štátu jeho menom.

Kolumbus je naďalej historickou osobnosťou, ktorá vzbudzuje hrdosť takmer 17 miliónov talianskych Američanov, komunity, ktorej vrúcnosť, veľkorysosť, vlastenectvo a láska k rodine urobili z týchto vlastností ešte hlbšiu súčasť širšej americkej kultúry a spôsobu života.

Musíme sa poučiť z histórie a pokračovať v diskusii o Kolumbových zásluhách, objavoch a skúsenostiach, a nie revidovať históriu, a uznať, že jednotlivci, ktorí sa snažia znesvätiť Kolumba a pokúšajú sa ho vyradiť z nášho občianskeho kalendára, tak robia v rámci misie vykresľovať USA a západnú históriu v negatívnom svetle, keď sa snažia obviňovať našu krajinu a jej hodnoty zo všetkého zlého na svete, a nie ju vnímať ako silu dobra.“

DeSantisov odmietavý postoj k ľavicovému pohľadu na americkú históriu, je len posledným zo série podobne zameraných akcií a vystúpení. Preto mnoho konzervatívcov dúfa, že bude v roku 2024 kandidovať na prezidenta. To však zďaleka nemusí stačiť, pretože víťazom volieb sa stáva ten, ako sa ukázalo, kto efektívnejšie kontroluje hlasovanie a sčítavanie hlasov. Predstava DeSantisa ako prezidenta, je zaiste to posledné, čo by si svetové elity želali.

BM

Zdroj: Life Site News, titulný obrázok – Pixabay


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!