FIFA sa chystá umožniť mužom hrať v ženských tímoch - Christianitas

FIFA sa chystá umožniť mužom hrať v ženských tímoch


24. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

FIFA má vypracované nové predpisy s cieľom zrušiť všetky obmedzenia pre transrodových športovcov a uľahčiť transrodovým ženám, tzn. biologickým mužom, súťaženie v ženskom futbale.

Zatiaľ čo Medzinárodná plavecká federácia zakazuje športovcom narodeným ako muži súťažiť so ženami, zdá sa, že futbal je pripravený kapitulovať a skloniť hlavu pred rodovou loby. FIFA, riadiaci orgán medzinárodného futbalu, plánuje zrušiť súčasné pravidlá týkajúce sa transrodových hráčov, aby v budúcnosti mohli v ženských tímoch hrať aj hráči narodení ako muži. Návrh je ešte len v počiatočnej fáze a bude musieť prejsť procesom externých konzultácií.

Súčasné pravidlá FIFA predpisujú, že transrodoví športovci tvrdiaci o sebe, že sú ženy, si musia udržiavať vopred stanovenú hladinu testosterónu a pred vstupom do ligy ženských tímov musia podstúpiť 12-mesačnú terapiu supresie (potlačenie hladiny) testosterónu. Nové nariadenie by však všetky takéto obmedzenia zrušilo. Aj športoví vedci, z ktorých mnohí kritizovali MOV, vyjadrili svoje obavy z možného dopadu, ak by prešli tieto návrhy FIFA. Profesor Jürgen Steinacker, predseda komisie svetového veslovania pre športovú medicínu, varoval, že potom by mohli „rozpustiť“ ženskú kategóriu tým, že by do nej mohli nastupovať veslári identifikujúci sa ako ženy.

Skupina lekárskych expertov súhlasila so Steinackerom a uverejnila stanovisko, podľa ktorého nové usmernenia nie sú „vedecky, ani medicínsky podložené“ a sú nespravodlivé voči športovkyniam.

Východisko, podľa ktorého transsexuálne ženy môžu hrať v ženskej kategórii, v športe, akým je futbal, je v rozpore s logickým záverom – založeným na množstve dôkazov –, ktorý ukazuje, že tí, ktorí sa narodili ako muži, a teda prechádzajú normálnou mužskou pubertou, majú oproti biologickým ženám mnohé fyzické výhody, čo pravdepodobne zvyšuje riziko zranenia žien pri priamom fyzickom kontakte,“ uviedol lekársky expert Dr. Alun Williams.

MH

Zdroj: V4na.com, titulný obrázok – wikimedia commons / Granada


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!