Eutanázia v Kanade: Od jari 2023 dostupná pre duševne chorých, vrátane detí! - Christianitas

Eutanázia v Kanade: Od jari 2023 dostupná pre duševne chorých, vrátane detí!


21. novembra 2022
  Krátke správy

Čím viac sledujeme, čoho sú schopné niektoré ľudské mozgy, tým viac chápeme, prečo praotec Noe vzal na palubu svojho korábu radšej zvieratá.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Najnovšie správy z Kanady hovoria, že snaha o pokrok sa tam dostala na úplne inú úroveň než v iných krajinách. Na jar v roku 2023 sa tam očakáva legalizácia nového prístupu k eutanázii. A čo ide? Eutanázia by už mala byť dostupná aj duševne chorým osobám – a teraz pozor – vrátane detí!

V minulom roku podstúpilo eutanáziu v Kanade viac ako 10 000 ľudí, čo je mimochodom nárast o 32 % v porovnaní s rokom 2020. „V Kanade budú eutanázie ešte viac rozšírené, pretože je to jeden zo spôsobov, ako znížiť náklady na zdravotnú starostlivosť,“ vyhlásil moderátor televíznej stanice Fox News Tucker Carlson.

Ten vo svojej šou informoval aj o prípade mladíka, ktorý napriek nesúhlasu rodiny žiadal o eutanáziu, pretože si nevedel nájsť priateľku a mal z toho depresiu. Trápila ho aj cukrovka a vo veku 23 rokov sa teda rozhodol, že lepšie bude nežiť. Jeho lekári mu eutanáziu schválili, ale po tom, ako kauza vzbudila veľký rozruch, nakoniec cúvli a mladík teraz hľadá iného „odborníka“, ktorý mu pomôže zomrieť.

Hosťom Carlsonovej šou bol aj profesor na Lekárskej fakulte Univerzity v Creightone, Charles Camosy, ktorý informoval, že v Kanade už existujú dokonca aj lekári, ktorí by nemali problém zabíjať aj novorodencov.

MM

Zdroj: Fox News, Tucker Carlson Tonight, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Byzantský mystik Gregor Palama vo svetle katolíckej viery (Druhá časť)

Nominalizmus a jeho důsledky – VI

Slovenský konzervativizmus už nepotrebuje diskusie, potrebuje kontrarevolúciu

Katolícky ateizmus – najnebezpečnejšia forma modernizmu?