Energetická kríza vyvolá nepokoje, pri ktorých budú protesty Covid-19 vyzerať ako „detská narodeninová oslava“ - Christianitas

Energetická kríza vyvolá nepokoje, pri ktorých budú protesty Covid-19 vyzerať ako „detská narodeninová oslava“


16. augusta 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Masové protesty a nepokoje sú rovnako mysliteľné ako konkrétne násilné činy, tvrdí predseda durínskeho Úradu na ochranu ústavy Stephan Kramer.

Kramer to prirovnal k protestom proti obmedzovaniu základných práv v súvislosti s nemeckou politikou Covid-19.

Naproti tomu to, čo sme doteraz zažili pri pandémii koronavírusu v podobe násilných stretov na sociálnych sieťach, ale aj na uliciach a námestiach, bola pravdepodobne skôr detská narodeninová oslava,“ povedal.

Ceny elektriny sa v Nemecku už strojnásobili a očakáva sa, že tieto ceny pôjdu ešte nahor. Hoci konečných spotrebiteľov účty ešte nezasiahli, očakáva sa, že nadchádzajúca jeseň a zima extrémne zaťaží nemecké domácnosti. Očakáva sa, že krajinu postihnú bankroty a hromadné prepúšťanie, čo by mohlo ohroziť sociálnu súdržnosť.

Energetická kríza môže viesť k vysoko emocionálnej a existenčnej kríze, ktorá zasiahne veľkú časť obyvateľstva,“ tvrdí aj agent tajnej služby zamestnaný červeno-červeno-zelenou koalíciou.

Kramer hodnotí nálady medzi obyvateľstvom ako výbušné.

Po pandémii a svetových udalostiach posledných mesiacov však máme do činenia s vysoko emocionálnou, agresívnou a pesimistickou náladou medzi obyvateľstvom. Jeho dôvera v štát, jeho inštitúcie a politické subjekty je prinajmenšom v niektorých častiach plná vážnych pochybností,“ uviedol Kramer.

Podobne varoval aj šéf Úradu na ochranu ústavy Brandenburska Jörg Müller, podľa ktorého by „radikálne politické sily“ mohli využiť energetickú krízu a vysokú infláciu. Extrémisti snívajú o nemeckej zime hnevu, povedal Müller.

Nemecká ľavicová vláda a médiá v krajine účinne obmedzili protesty Covid-19 na minimum tým, že ich vykreslili ako pravicové. Hoci Nemci môžu byť oprávnene rozhorčení nad hospodárskou situáciou, v ktorej sa ich krajina nachádza, nemecký establišment sa môže pokúsiť opäť vykresliť takéto protesty ako pravicové.

Spolková ministerka vnútra Nancy Faeserová, ktorá v minulosti písala pre časopis Antifa financovaný organizáciou s väzbami na extrémistov, vyzvala protestujúcich, aby preskúmali, s kým protestujú. Tvrdí, že pravicoví extrémisti budú organizovať demonštrácie s cieľom zakročiť proti štátu.

Keď sú pochybnosti, nezaujímajú ich pandemické opatrenia ani vývoj cien energií,“ povedala Faeserová

MH

Zdroj: rmx.news, titulný obrázok – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku