Elon Musk hovorí, že bude voliť republikánov, napriek tomu, že v minulosti zväčša volil demokratov - Christianitas

Elon Musk hovorí, že bude voliť republikánov, napriek tomu, že v minulosti zväčša volil demokratov


17. mája 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Miliardár a vynálezca Elon Musk sa stáva pre liberálov poriadnym bolehlavom. V prvom rade, najviac sa v ňom vidia progresívci typu našej PS: úspešný podnikateľ, ktorý tvrdou prácou, cieľavedomosťou a dravosťou dokázal vybudovať vlastnú vesmírnu (!) spoločnosť, ako aj množstvo ďalších technologických spoločností. Elon Musk je pre nich skrátka vrcholom evolúcie, novým druhom človeka, človekom budúcnosti, de facto „nadčlovekom“. Je tým, kto prináša skutočný „progres“.

O to väčšie sú pre liberálov Elonove „podpásovky“, ktorými opatrne dáva najavo, že je… konzervatívec? Bol proti povinnému očkovaniu, odsúdil Trudeauovo správanie voči protestujúcim kamionistom a dokonca vystúpil v humoristickej konzervatívnej relácii Babylon Bee, kde okrem iného vyhlásil:

Súhlasím s princípmi, ktoré Ježiš obhajoval… V učení Ježiša je veľká múdrosť a ja súhlasím s týmto učením. Veci ako „nastav druhé líce“ sú pre mňa veľmi dôležité, pretože som človek, ktorý je proti zákonu „oko za oko“. Pri zákone „oko za oko“ sú totiž napokon všetci slepí na jedno oko. Takže odpustenie je dôležité, rovnako ako aj správať sa k druhým, ako chceme, aby sa druhí správali k nám. Miluj blížneho svojho, to je taktiež veľmi dôležité.“1

Najnovšie sa verejne vyjadril, že po dlhom čase bude v nadchádzajúcich jesenných voľbách voliť republikánov. Cez videorozhovor na Technologickej konferencii v Miami vyhlásil:

Skutočnosť je taká, že Twitter v tejto chvíli… veľmi ľavicovú zaujatosť. Hodnotil by som sa ako umiernený, ani republikán, ani demokrat. Historicky som volil v drvivej väčšine demokratov. Nie som si tým úplne istý, ale republikánov som zrejme nevolil nikdy. Tieto voľby ich voliť budem.“

Tohtoročné voľby do Kongresu USA sú pritom veľmi špecifické – budú totiž poznačené úmyslom Najvyššieho súdu zrušiť potratové rozhodnutie Roe verzus Wade. Demokrati preto pod heslom „ohrozenia slobody a demokracie“ vo veľkom mobilizujú a vzduchom lietajú slová o „náboženskej diktatúre“, ktorú chystajú republikáni. Práve republikánski nominanti na súde stoja za pokusom zrušiť potratové rozhodnutie a budú to práve republikánski politici po celej krajine, ktorí budú v miestnych parlamentoch predkladať návrhy na radikálne obmedzenie, či rovno zrušenie potratov.

Mitch McConnell, šéf republikánov v senáte, sa dokonca vyjadril, že je možné, za istých okolností, zrušiť potraty na celonárodnej úrovni.

O to ľadovejšiu sprchu pre liberálov a progresívcov ide.

MG

Zdroj: Yahoo News, titulný obrázok – estema.cl

1https://www.youtube.com/watch?v=jvGnw1sHh9M (1:30)


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!