Denník N zosmiešňuje na karikatúre Benedikta XVI. a robí z neho spolupracovníka s diablom - Christianitas

Denník N zosmiešňuje na karikatúre Benedikta XVI. a robí z neho spolupracovníka s diablom


25. januára 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Slovenský ultraliberálny Denník N dnes priniesol karikatúru známeho karikaturistu Shootyho (Martin Šútovec), na ktorej si emeritný pápež Benedikt XVI. sprisahanecky podáva ruku s diablom, či démonom. Pekelná bytosť je s 94-ročným emeritným pontifikom zjavne spokojná, keďže mu na uznanie ukazuje „palec hore“.

Obrázok sa nachádza na tejto adrese:

https://dennikn.sk/2691993/shooty-gratulacia-2/?fbclid=IwAR0o08uqX1jWhh44hrojsni1Ko_ouZG0KmRLn12IQABYuyLSSc1MnJue6eA

Samozrejme, karikatúra naráža na prebiehajúcu polemiku okolo výpovede Benedikta XVI., ktorý mal najprv poprieť, že by bol v januári 1980 na stretnutí vedenia arcidiecézy, kde sa hovorilo o kňazovi, ktorý mal zneužívať maloletých. Zápisnica zo stretnutia však hovorí niečo iné. Včera pôvodné tvrdenie vo vyhlásení pre Die Tagespot korigoval Benediktov osobný tajomník Georg Ganswein s tým, že sa chyba vyskytla pri úprave textu. Emeritný pápež je v štyroch prípadoch obviňovaný z nečinnosti a zlyhania v čase, keď vykonával funkciu mníchovského arcibiskupa.

Toto ani zďaleka nie je prvé podobné zosmiešňovanie katolicizmu, katolíkov či predstaviteľa katolíckej Cirkvi zo strany M. Šútovca, ktorý dlhé roky pôsobil v denníku SME, no napokon prestúpil do novovzniknutého Denníka N, ktorí založili viacerí „smečkárski“ odídenci.

Takto „Shooty“ napríklad zobrazil zlovestne vyzerajúceho kňaza, ktorý prstom ukazuje na postavu podobnú Kristovi a z kňazových úst vychádzajú slová: „Čo je to za liberála?!?“ Na inom obrázku sa zas Kristovi sťažuje sám vtedajší pápež Benedikt. Počas kampane vo februári 2009 zobrazil biskupov útočiacich na (snažiacich sa upáliť?) kanditátku Radičovú, pričom opodiaľ sedel s pivom v ruke Ivan Gašparovič, vtedajší prezident obhajujúci svoj post.

Zúfalé sú vyobrazenia kňaza v predátorskom postoji voči malému chlapcovi. Inokedy zas robí z mužov v koláriku akýchsi „nenávistníkov“ voči „láske“. Neraz sa terčom jeho posmeškov stala aj politička za Kresťanskú úniu, Anna Záborská.

Do katolíckej Cirkvi si vo svojich karikatúrach len pred pár dňami kopol aj denník Pravda, ktorý zobrazoval dvoch prelátov ako si hovoria: „300 000 Slovákov nám prestalo veriť.“ – „Nevadí. Hlavne, aby nás neprestali platiť.“

MG

Zdroj: Denník N, Pravda, titulný obrázok – flickr.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!