Ďalší anglikánsky biskup konvertoval na katolícku vieru


15. októbra 2021
  Krátke správy - Cirkev

Len pred nedávnom sme informovali o konverzii anglikánskeho biskupa Jonathana Goodalla na katolícku vieru1 a krátko nato sa rozhodol vykonať rovnaký krok ďalší anglikánsky biskup, Michael Nazir-Ali.

Pochádza z Pakistanu, kde sa narodil v roku 1949. Ako dieťa navštevoval katolícke školy, základnú aj strednú, v ktorých sa zúčastňoval katolíckych bohoslužieb. V pätnástich rokoch sa začal proces jeho definitívnej konverzie na kresťanstvo a vo veku 20 rokov bol prijatý do pakistanskej Anglikánskej cirkvi.

Pracoval ako anglikánsky pastor v pakistanskom Karáčí a v roku 1984 ho povolali do Británie, aby tam pôsobil ako biskup v Rochestri. Stal sa známy svojím odporom voči umelým potratom, sexuálnej revolúcii a multikulturalizmu. Odmietol akceptáciu homosexuálnych kňazov v Anglikánskej cirkvi a bol jedným zo signatárov listu proti vymenovaniu homosexuálneho biskupa Jeffreyho Johna za biskupa v Readingu, roku 2003. Následne bol obvinený z homofóbie, pričom mu bolo vyčítané, že odkázal homosexuálom, aby sa „kajali a napravili sa“.

V roku 2009 odišiel do dôchodku a teraz bol prijatý do Cirkvi. Momentálne sa očakáva, že bude v priebehu októbra vysvätený za kňaza, pretože katolícka Cirkev neuznáva anglikánske svätenia, takže je pre ňu bývalý anglikánsky biskup obyčajným laikom. Po vysvätení bude radovým kňazom Ordinariátu Panny Márie Walshinghamskej, ktorý bol špeciálne vytvorený v roku 2011 pápežom Benediktom XVI. pre konvertitov z anglikanizmu.

Michael Nazir-Ali je v poradí už štvrtým biskupom Anglikánskej cirkvi, ktorý v posledných rokoch konvertoval na katolícku vieru. Príčinou tohto javu je stav Anglikánskej cirkvi, ktorej liberalizmus a sekularizácia dosiahli taký stupeň, že sa pre mnohých stala existencia v jej rámci nemožnou. Anglikánska cirkev začala svätiť ženy za biskupov, akceptovať aktívnych homosexuálov medzi kňazmi a biskupmi, požehnávať homosexuálne páry a celkovo sa stala ideovo nerozoznateľnou od bežných sekulárnych inštitúcií.

Čo si môžu konvertiti od súčasnej situácie v pravej Cirkvi sľubovať? Je to samozrejme predovšetkým plnosť viery a spása vlastnej duše. Ostatné veci, aj tie, pred ktorými utiekli zo svojho bývalého pracoviska, budú možno čoskoro stretávať aj na miestach, kde ich počas svojej konverzie neočakávali.

BM

Zdroj: PCH24, titulný obrázok – wikimedia commons

1 https://www.christianitas.sk/anglikansky-biskup-jonathan-goodall-konvertoval-na-katolicku-vieru/


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!