Čína sa v najnovšom vládnom videu vyhráža Japonsku nukleárnym útokom a totálnou vojnou - Christianitas

Čína sa v najnovšom vládnom videu vyhráža Japonsku nukleárnym útokom a totálnou vojnou


22. júla 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Čína sa v najnovšom videu na komunistami schválenej televíznej stanici CCP dosť nevyberavo vyhráža Japonsku nukleárnym útokom, ak vojensky zasiahne na obranu Taiwanu počas prípadnej vojenskej invázie Číny na neďaleký ostrov.

Použijeme nukleárne zbrane ako prví a budeme ich používať kontinuálne“, hovorí sa vo videu. „Toto urobíme Japonsku až kým nepodpíše bezpodmienečný mier.

Video na tejto adrese.

Čína sa vyhráža, že ak Japonci použijú čo i len jedného vojaka, jednu loď, či jedno lietadlo pri čínskom „oslobodzovaní“ Taiwanu, nielenže úder vrátia, ale započnú s „totálnou vojnou proti Japonsku samotnému“. Video upozorňuje, že Čína nepristúpi na žiadne prímerie. Pokračuje:

V roku 1964, keď sme úspešne otestovali svoju prvú atómovú bombu, sľúbili sme svetu, že atómové zbrane nepoužijeme proti krajinám bez nukleárnych zbraní… avšak (odvtedy) ubehlo takmer 60 rokov. Dnes sa medzinárodná situácia dramaticky zmenila a všetka naša politika, taktika a stratégia musí byť vedená k ochrane a mierovému pozdvihnutiu našej krajiny. Je preto nutné urobiť obmedzené úpravy v našej jadrovej politike.

Podľa videa by malo zasiahnutie Japonska nukleárnymi zbraňami dvojnásobný účinok na tamojšiu populáciu a to vďaka hroznej historickej skúsenosti s touto ničivou zbraňou.

Napätie medzi Čínou a Japonskom odštartovalo vyjadrenie japonského ministra obrany, ktorý pre istý americký think-tank povedal, že si Japonsko spolu s Amerikou musia zobrať záväzok brániť Taiwan počas prípadnej čínskej invázie na ostrov. Minister Nakajama v tom istom rozhovore varuje pred spojenou rusko-čínskou vojenskou alianciou, ktorá má rozpínavé tendencie. Zástupca japonského premiéra Taro Aso sa v tom istom období tiež nechal počuť, že „v rámci našej aliancie s Amerikou musíme brániť Taiwan“.

Čína, naopak, neustále prehlasuje, že „Taiwan je jej súčasťou a jej vnútroštátnou záležitosťou“. Je pravdou, že Taiwan historicky je súčasťou Číny, ale ostrovček nikdy nebol pod vládou tamojšej komunistickej strany a je na ňom zavedená náboženská sloboda, čo sa o komunistickej superveľmoci v žiadnom prípade povedať nedá.

Podľa profesora Fruhlinga z Austrálskej národnej univerzity pre strategické a obranné štúdiá je možnosť, že by Čína použila nukleárne zbrane na Japonsko, „veľmi reálna“ ak by červený superštát došiel k presvedčeniu, žeby boli „rozhodujúce medzi víťazstvom a prehrou vo vojne proti Taiwanu“.

O tom, že Čína robí vrásky okolitým štátom sme už informovali viac krát, napríklad tu a tu.

MG

Zdroj: Sky News Australia


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!