Británia: Ženy odmietajúce rodiť v nemocnici, môžu byť k tomu donútené


17. mája 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

V britskom práve majú od 13. mája nový precedens. Sudca Najvyššieho súdu Holman, z Oddelenia pre rodinu, vyhlásil rozsudok v kauze 21-ročnej ženy, ktorá údajne trpí agorafóbiou, čiže úzkosťou z otvorených, rozľahlých a neznámych priestorov a strachom z opustenia známeho bezpečného miesta a odmieta rodiť v nemocnici. Chcela by rodiť doma, ako milióny žien počas minulých tisícročí.

Sudca rozhodol, že mladá tehotná žena bude zdravotníkmi „prinútená“ ísť porodiť do nemocnice. Celý proces inicioval jej partner a jej matka, ktorí sa rozhodli, že by mala rodiť v nemocnici. Sudca Holman zároveň v rozsudku uviedol, že by bolo v najlepšom záujme matky, aby si pre jej dobro (čiže na jej donútenie k pôrodu v nemocnici) zdravotnícky personál osvojil určité „zadržiavacie techniky“ (v preklade z newspeaku fyzické násilie), ak by naďalej odmietala dobrovoľne opustiť pri pôrode domov. Holman spresnil, že „primeranú silu“ by mohol použiť vyškolený personál.

Následne sudca pripomína, že tieto „zadržiavacie techniky“ nesmú obsahovať „zadržiavaciu polohu na bruchu“ ani žiadne techniky, ktoré vyvíjajú „tlak na bránicu alebo brucho“, čo je nesmierne ohľaduplné a dieťa to ocení. Zvaliť rodičku na chrbát, alebo na bok zrejme možné bude.

Napriek varovaniu psychológov, že podobný zákrok môže viesť k zdravotnej ujme u rodičky, sudca dal nakoniec za pravdu Národnej zdravotnej službe (NHS), ktorá sa dlhodobo zasadzovala za možnosť použiť v takýchto prípadoch násilie. Celé to zhrnul nasledovne:

Som spokojný, že budú v prípade potreby, v daný deň, v najlepšom záujme tejto matky, použité obmedzenia a určitá vyškolená sila pri jej prevoze do nemocnice.“

Dokonca za ženu pravdepodobne aj myslí, lebo ako uviedol: Nebyť agorafóbie, tak by určite chcela rodiť v nemocnici. Podľa sudcu, ktorý sa budúcej rodičke dokonca otcovsky prihovoril v online rozhovore, nemá budúca rodička „spôsobilosť rozhodovať o tejto veci“.

Na druhej strane, paradoxne, celý štátny systém v Británii (ale aj inde vo svete) neustále za posledný rok vyzýval ľudí, aby neopúšťali svoje domovy v súvislosti s ochorením Covid-19 a údajná agorafóbia mladej ženy sa zrejme prehĺbila práve pod tlakom tejto všadeprítomnej propagandy. K oprávnenému strachu z pôrodov v nemocniciach prispel aj nárast prípadov zlého zaobchádzania s matkami počas covid-stanného práva, keď boli na území Európy (aj na Slovensku) rodičkám na základe nespoľahlivých testov odoberané deti hneď po pôrode a často boli vrátené až po niekoľkých týždňoch, na základe rovnako nespoľahlivých testov.

Výskum niekoľkých inštitúcií, vrátane prestížnych St. George’s University Hospitals NHS Foundation Trust, London School of Hygiene & Tropical Medicine a King’s College London, dokonca konštatoval „nárast úmrtí matiek a detí, ktorým sa dalo vyhnúť“.

Kruh systémovej mašinérie sa týmto rozsudkom dokonale uzavrel: najprv propaganda vyvolá vlnu strachu a masovej hystérie a následne „musí“ ľudí donucovať k „správnym“ rozhodnutiam, v prijatí ktorých ich brzdí strach. Netreba dodávať, že v anglosaskom práve má takýto precedens, na ktorý sa môžu odvolať zdravotníci v ďalších prípadoch, významnú váhu.

BM

Zdroj: LifeSiteNews

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!