Aj Bill Gates je nespokojný s rozhodnutím Najvyššieho súdu - Christianitas

Aj Bill Gates je nespokojný s rozhodnutím Najvyššieho súdu


27. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Je to smutný deň. Zrušenie rozsudku v prípade Roe verzus Wade je nespravodlivá a neprijateľná porážka,“ takto komentoval miliardár Bill Gates piatkové rozhodnutie Najvyššieho súdu USA na Twitteri.

Najvyšší súd USA v piatok väčšinou hlasov 6:3 zrušil precedentný rozsudok v prípade Roe verzus Wade, na základe ktorého boli potraty v USA legálne. To znamená, že právna ochrana nenarodených detí sa rozšíri vo viac ako polovici štátov.

Podľa rozsudku z roku 1973 bolo „právo“ na zabitie dieťaťa zaručené na celoštátnej úrovni bez ohľadu na štátne predpisy. Zrušenie tohto rozhodnutia znamená, že každý štát bude teraz sám určovať právnu ochranu nenarodených detí.

Rozhodnutie Najvyššieho súdu komentoval miliardár Bill Gates, ktorý je známy svojimi snahami o depopuláciu, napríklad tým, že venuje milióny dolárov organizáciám, ktoré praktizujú zabíjanie detí v lonách matiek.

Je to smutný deň. Zrušenie rozsudku Roe verzus Wade je nespravodlivá a neprijateľná porážka,“ napísal zakladateľ spoločnosti Microsoft. „(Rozsudok – pozn. red.) ohrozuje životy žien, najmä tých najviac znevýhodnených,“ dodal.

MH

Zdroj: Twitter, pch24.pl, titulný obrázok – flickr.com

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!