Bidenova vláda je rozhodnutá podniknúť kroky proti domácemu extrémizmu


23. januára 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Nová tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psakiová (bývalá hovorkyňa prezidenta Obamu) uviedla, že v nadväznosti na útok na americký Kapitol, ktorý sa odohral 6. januára 2020, podnikne Bidenova administratíva rozhodné kroky proti domácemu násilnému extrémizmu.

Bidenova vláda bude čeliť tejto hrozbe potrebnými prostriedkami a s odhodlaním. Zaviazali sme sa k presadzovaniu politiky a stratégie založenej na objektívnej a dôslednej analýze a na našom rešpektovaní Ústavou chránenej slobody prejavu a politických aktivít,“ uviedla Psakiová na tlačovom brífingu Bieleho domu.

Uviedla, že počiatočné aktivity budú spadať do troch oblastí. Najskôr oznámila, že prezident Joe Biden poveril kanceláriu riaditeľa Národnej spravodajskej služby vypracovaním „komplexného posúdenia hrozieb v oblasti domáceho násilného extrémizmu koordinovaného s FBI a DHS“, pričom dodala, že analýza bude vychádzať zo zistení vládnych i mimovládnych agentúr a organizácií.

Psakiová potvrdila, že celý proces bude smerovať aj k potláčaniu hrozieb a radikalizácii na sociálnych sieťach a uviedla, že angažovať sa budú najmä agenti FBI, pretože Kongres pripravuje právne predpisy, podľa ktorých by sa z „domáceho terorizmu“ stal federálny zločin. Definovanie „domáceho terorizmu“ je veľmi široké, pokojne sa môže stať, že za prejav domáceho terorizmu sa budú považovať aj kritické hlasy voči prezidentovi Bidenovi či BLM.

Agenti FBI už dlho a nahlas podporujú prijatie zákona o domácom terorizme, ktorý im poskytne väčšie právomoci v boji proti domácim hrozbám. Kritici zákona hovoria o zákone ako o účelovom, ktorého cieľom je znepríjemňovať život Donaldovi Trumpovi a jeho prívržencom.

BK

Zdroj: CNN

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!