Amy Barrettová sa stáva ústavnou sudkyňou USA – senát ju potvrdil


27. októbra 2020
  Krátke správy - Spoločnosť

Senát USA potvrdil Amy Barrettovú ako novú ústavnú sudkyňu, ktorá nahradí zosnulú Ruth Bader Ginsburgovú. Za jej menovanie hlasovalo 52 republikánskych senátorov a proti bolo 47 demokratických. Proti bol aj jeden republikánsky senátor.

Nová sudkyňa zložila prísahu do rúk prezidenta Donalda Trumpa.

Amy Barrettová je veriaca katolíčka a matka siedmych detí, z ktorých sú dve adoptované a jedno má Downov syndróm.

Viceprezident Mike Pence po voľbe uviedol: „Konzervatívna a pro-life žena, na Najvyššom súde USA, to je dôvod prečo sme volili Donalda Trumpa za prezidenta.“

Touto voľbou sa zvyšuje nádej amerických ochrancov nenarodeného života, ktorý sa dlhodobo usilujú zvrátiť čoraz agresívnejšiu pro-potratovú legislatívu v USA. Tá sa spustila v 70. rokoch po slávnom súdnom spore Roe vs. Wade.

V priebehu jedného týždňa je to už druhá pozitívna správa pre ochrancov nenarodeného života. Po výroku poľského ústavného súdu, ktorý zakázal umelé potraty z eugenických dôvodov, je zvolenie Amy Barrettovej ďalším dôkazom, že aj radikálne riešenia majú šancu na úspech.

Poučenie by si z toho mali vziať tí ochrancovia nenarodeného života, ktorí dúfajú v kompromis a dialóg s liberálnymi oponentami.

BM

Zdroj: Kath net, LifeSiteNews