Zlé vzťahy nám ukazujú, čo je pre nás Božia láska

catholicmatch.com
27. apríla 2019
  Spoločnosť  

Raz pri raňajkách som mala myšlienku: vzťahy sú ako podobenstvá. Hovoria nám, čo je a čo nie je pre nás Božia láska.

Tak som si poznamenala pár myšlienok.

“Zblížil sa s ňou, ale len preto, aby ju využil pre svoje potešenie. Keď odmietla, emocionálne ju zneužil.”

To nie je ako Božia láska.

“Musela bojovať, aby ju k sebe pustil a on tak urobil, len keď sa mu to hodilo. Chcel ju len kým ho to nič nestálo.”

To nie je ako Božia láska

“Usiloval o ňu. A ona sa cítila preto ako vážená. Ale bol tu pre ňu len veľmi povrchne. Snažil sa mať od nej odstup namiesto toho aby odstup prekonával.”

Ani toto nie je ako Božia láska

Myslela som si, že také vzťahy sú nešťastné.

Ľudia využívajú ľudí. Tí čo nechcú milovať chodia s tými, čo chcú. Tí čo to nemyslia vážne chodia s tými, čo to vážne myslia. Teraz si myslím, že také vzťahy sú skvelé. Samozrejme, nebolo ľahké si to prežiť. A nebolo to ľahké ani pre vás.

Pretože je zraňujúce, myslieť si, že muž vás chce takú aká ste a zistíte že nie. Je zraňujúce čakať ponuku na manželstvo a príde rozchod. Je zraňujúce byť pripravený urobiť z druhého svojho manžela, manželku a ukáže sa že sa to nikdy nestane. 

Boli chvíle, keď ma to ničilo

Keď som preplakala celú nedeľnú omšu, keď som si myslela, že už nikdy nebudem randiť. Keď som bola presvedčená, že ma nikdy žiadny chlap nebude chcieť.

Čo si máte myslieť, alebo čo máte robiť, keď si nie ste istá osobou, ktorá si nie je istá vami? Alebo keď vás ten druhý dokáže totálne milovať, ale rozhodne sa pre opak?

Zistila som, čo treba urobiť. Treba to prijať tak ako to je, ako napomenutie od Stvoriteľa.

“Takto ťa nemilujem. Takto ťa nemilujem. A ani takto ťa nemilujem“

To Boh povedal o každom jednom vzťahu, ktorý som mala a ktorý skončil.

Všetci sme boli nemilovaní. Všetci sme boli nemilovaní, ale tieto príbehy sú skvelé, napriek bolesti, pretože manželstvo nie je naším najvyšším cieľom. Tým je splynutie s Bohom. A to má manželstvo zobrazovať.

Sme povolaní do manželstva, kde budeme dávať a nepočítať, čo to stojí. Sme povolaní k obeti. Manželstvo je miesto, kde môžeme byť nahí, úplne odhalení (každým spôsobom, duchovne, emocionálne) a nemusíme sa hanbiť. Ak láska nie je slepá, tak vidí všetko a napriek tomu zostáva.

Pretože TAKTO ťa Boh miluje

Ak toto prijmete, zmení sa všetko, i vaše rozchody. Nebudú toľko bolieť, keď nám pripomínajú , že ľudská láska, inšpirovaná Božou, je naozaj možná. A nakoniec stojí za to to vydržať, lebo to nám to pripomína, aká naozaj je Božia láska.

Tento článok bol pôvodne uverejnený na CatholicMatch Institute (súčasť CatholicMatch.com), ktorý pomáha slobodným katolíkom vytvoriť pevné základy pre manželstvo. Uverejnené so súhlasom.