Židovský herec konvertoval na katolicizmus: „Panna Mária je mojou najkrajšou láskou“ - Christianitas

Židovský herec konvertoval na katolicizmus: „Panna Mária je mojou najkrajšou láskou“


15. novembra 2022
  Krátke správy

Vo Francúzsku populárny herec a humorista židovského pôvodu Gad Elmaleh ohlásil, že sa rozhodol konvertovať na katolícku vieru. Najväčší vplyv na toto rozhodnutie mala podľa jeho slov sama Panna Mária. 51-ročný Elmaleh dokonca o svojom obrátení nakrútil aj film s názvom Reste un peu (Zostaň na chvíľu).

Herec a humorista židovského pôvodu Gad Elmaleh
zdroj: es.globedia.com

Židovský herec, ktorý sa chystá po svojom krste prijať meno Jean-Marie, študoval v Paríži teológiu a v roku 2019 účinkoval v Londýne v divadelnej hre o Bernadete Soubirousovej, dievčati, ktorému sa v Lurdoch zjavila Panna Mária. A bolo to práve vyobrazenie Božej Matky, čo upútalo Gadovu pozornosť už v detstve. Pre noviny Le Figaro zaspomínal:

Nebola to vízia, len jednoduchá socha, ale skamenel som. Začal som plakať a skrýval som sa zo strachu, že ma odhalí moja rodina, zo strachu z kliatob a povery. Celé detstvo som to tajil.“

V spomínanom rozhovore herec tiež vyjadril počudovanie nad tým, že „absolútna väčšina katolíkov nežije svoju vieru otvorene“ a sám sa vyjadril, že „Panna Mária je mojou najkrajšou láskou“. Vo videorozhovore, ktorý s ním francúzske noviny natočili, pôsobí Gad až detsky radostne.

Elmalehov film Reste un peu je autobiografickým príbehom jeho cesty do lona katolíckej Cirkvi. Zobrazuje zdesenie jeho matky, keď medzi jeho vecami objavila sošku Panny Márie, ako aj údiv jeho okolia, keď sa dozvedelo o jeho rozhodnutí dať sa pokrstiť. Film je aj napriek tomu plný milých a úsmevných momentov, ktoré podobné rozhodnutia vždy nutne sprevádzajú, a v podstate zobrazuje, aké ťažké je pre člena židovskej komunity prijať katolícku vieru.

Herec a humorista ďalej povedal, že „je pravda, že ide o (môj osobný) duchovný, náboženský coming out. Je tu veľká zmes fikcie a reality,“ ale „je pravda, že sám sebe kladiem otázky ako 50-ročný človek.

Je to hľadanie, pri ktorom sa sám seba pýtam, kde a kedy je Boh, a kde niet Boha,“ vyznal sa a dodal, že „Panna Mária ma volá a chráni.

Pre francúzsky katolícky časopis pre mladých La Vie, ktorý jeho konverzii venoval celé jedno číslo, sa okrem iného vyjadril:

V mojom poslednom vystúpení si vlastne robím srandu z katolíkov, ktorí sa boja prejaviť svoju vieru, a s láskou im hovorím: Aký máte problém? Prečo sú katolíci vo Francúzsku takí ustráchaní v porovnaní s inými denomináciami? Viem, že Cirkev vo Francúzsku nesie v dejinách ťažké a bolestivé rany, ale je vskutku zvláštne, že nechcete zdieľať svoju vieru v každodennom živote.

Film Gada Elmaleha Reste un peu o jeho ceste do katolíckej Cirkvi štartuje vo francúzskych kinách už 16. novembra.

MG

Zdroj: National Catholic Register, Le Figaro, La Vie, ilustračný obrázok, zdroj – es.globedia.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne