Zhromaždenie ospevovateľov LGBT pod dohľadom Jamesa Martina, SJ. Katolíci protestujú… pápež chváli - Christianitas

Zhromaždenie ospevovateľov LGBT pod dohľadom Jamesa Martina, SJ. Katolíci protestujú… pápež chváli


5. augusta 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Disidentský jezuita James Martin, SJ pod záštitou svojej novej organizácie Outreach zorganizoval konferenciu, na ktorej početní stúpenci ideológie LGBT presadzovali jej požiadavky. Boli tam duchovní, dokonca aj biskup. Táto udalosť vyvolala modlitebný protest veriacich katolíkov, zatiaľ čo pápež František… adresoval otcovi Martinovi srdečný list.

Medzi rečníkmi a účastníkmi, ako sám P. Martin uviedol vo svojom liste Františkovi, boli „teológovia a spisovatelia, stredoškolskí učitelia a univerzitní profesori, pastori a laickí vedúci farností, matky a otcovia, homosexuáli, heterosexuáli, bisexuáli, lesbičky a transrodové osoby“.

Všetci patria do tej istej Cirkvi,“ dodal jezuitský LGBT aktivista. Podujatie zorganizovala organizácia Outreach, ktorú založil P. James Martin, SJ, ako zdroj informácií pre LGBTQ katolíkov.

Prvý deň mal príhovor biskup John Stowe z Lexingtonu v Kentucky, druhý deň „poctil“ svojou prítomnosťou p. Bryan Massingale, deklarovaný homosexuál a prednášajúci na Fordhamskej univerzite. Slová podpory poslal aj arcibiskup New Yorku, kardinál Timothy M. Dolan. Medzi rečníkmi bola aj radikálna aktivistka „transgender“ ideológie, ktorá sa predstavila ako Colt St. Amand – „transgender-queer muž s dvoma dušami“ a vo svojej práci psychologičky podporuje paramedicínske experimenty zmeny pohlavia u detí.

Extrémistická agenda propagácie sexuálnych a rodových porúch zo strany duchovných a ľudí, ktorí sa vydávajú za katolíkov, sa stretla s reakciou veriacich katolíkov v USA. Študentská akcia TFP zorganizovala protestnú modlitbu a petíciu, v ktorej viac ako 20 000 ľudí vyjadrilo svoj nesúhlas s konferenciou a činmi P. Jamesa Martina.

Martinova verejná vzbura proti katolíckej morálnej náuke vyvoláva pohoršenie, najmä medzi veriacimi katolíckymi študentmi. Okrem toho sa konferencie zúčastňuje viacero disidentov, ktorí majú spoločný cieľ: normalizáciu hriechov proti prirodzenosti v Svätej katolíckej Cirkvi,“ – čítame v texte petície.

Po skončení podujatia poslal P. Martin pápežovi Františkovi list, ako oznámil samotný jezuita-disident, v ktorom „opisuje, čo sa na konferencii dialo, najmä panelové diskusie medzi ľuďmi s rôznymi názormi“. Krátko nato jezuita na Twitteri zverejnil sken odpovede, ktorú dostal od úradujúceho pápeža, ktorý opäť pochválil jeho aktivitu v prospech homosexuálno-genderovej ideológie.

„Drahý brat“ – oslovil P. Martina, poďakoval mu za jeho list a zablahoželal mu k zorganizovaniu konferencie. Pápež poukázal na dôležitosť „stretnutia tvárou v tvár“ po „pandémii“ koronavírusu a potom výslovne vyjadril svoju podporu podvratným aktivitám organizácií „LGBT katolíkov“.

Povzbudzujem vás, aby ste pokračovali v práci na kultúre stretnutia, ktorá skracuje vzdialenosti a obohacuje nás rozdielmi, tak ako to robil Ježiš, ktorý sa priblížil ku každému,“ napísal František. „Uisťujem vás o svojich modlitbách. Neprestávajte sa za mňa modliť. Nech vás Ježiš požehná a Panna Mária nech nad vami bdie,“ dodal.

Nie je to prvýkrát, čo súčasný rímsky biskup podporil organizácie propagujúce ideológiu LGBT. Podobné listy dostal nielen P. James Martin, ale aj zástupcovia New Ways Ministry, „pastoračnej služby“, ktorej poslaním je potvrdzovať homosexuálne a „transrodové“ osoby v ich poruchách a hriechoch.

MH

Zdroj: lifesitenews.com, titulný ilustračný obrázok – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Prečo katolík nemôže za žiadnych okolností schvaľovať LGBT hnutie a komunity

Nominalizmus a jeho důsledky – VII

Kauza katolíckej školy v Nemšovej: Toto odkazuje ukričanej menšine bývalý kolega!

Svätý Mikuláš čaká na našu pomoc!