Ženské telá a klíma – mimovládna továreň na protesty údajne včera na Slovensku prilákala „davy“

Branislav Michalka
19. októbra 2021
  Spoločnosť

Aj taký nemastný a neslaný návrh zákona o sťažení dostupnosti umelých potratov, aký sa najnovšie potuluje po parlamente, nedá lokálnym ľavicovým liberálom spávať, a pretože musia vykázať nejakú činnosť pre mimovládne organizácie, ktoré ich zamestnávajú, rozhodli sa zorganizovať na Slovensku protest.

Zdroj: Flickr

Režiséri a režisérky protestov neponechali nič na náhode, chytili sa osvedčenej mustry a vyrobili mini-demonštrácie, ktoré vďaka presahu do Prahy a Brna, dávajú jasne tušiť, kde sú hranice ich spontánnosti a kde sa začína umná práca profesionálnych kozmopolitných revolucionárov.

Všetko by išlo ako masle, a teda prešlo bez povšimnutia, keby sa spriaznené liberálne médiá nesnažili vsugerovať dojem, že námestia sa zaplnili davmi bojachtivých občanov, ktorí sa uprostred noci budia zo spánku, pretože ich kvári nočná mora legislatívneho návrhu Anny Záborskej. Podľa Denníka N kričal pred parlamentom „dav ľudí“, „dav ľudí skandoval heslá“ a podobne, čo vzbudzuje dojem rozvášnenej masy ľudí, ktorá v zúfalstve nad hrozbou, visiacou jej nad hlavou ako Damoklov meč, vyrazila do ulíc. Portál Topky napísal, že „Záborská opäť rozhnevala ľudí“, čo komicky vzbudzuje dojem rozvášnených pohostinstiev od Skalice na Záhorí až po Medzilaborce. Webové noviny Plus 1 deň dokonca prišli s bombastickou titulkou, na hranici úplného zosmiešnenia: Masívny protest v Bratislave proti interrupciám!

Táto snaha ostro kontrastuje s banalizovaním účasti tisícov ľudí na protivládnych demonštráciách počas letných dní a v septembri. Klasickou žurnalistickou fintou sa vtedy z niekoľkých tisícov stali „stovky“. Koľko bolo týchto „stoviek“, to už „strážne psy demokracie“ radšej neuvádzali. Rovnako sa médiá vyhli zmienke o tom, že len dva dni pred údajným vyrazením bratislavského „davu“ do ulíc, sa vo Viedni konal pochod za život s účasťou 2500 ľudí.

Zbežný pohľad na fotografie zo včerajšej akcie prezrádza skúsenú ruku fotografického manipulátora, na akého sme si už za roky liberálnej žurnalistiky zvykli. Pamätníci si zaiste spomenú na „davy“, ktoré strhávali sochu Saddáma Husajna v Bagdade, či demonštrovali v Paríži proti netolerancii s euro-papalášmi na čele. Za „našľahaným“ a „napeneným“ prvým radom, sa pri pohľade zhora zjavila priepasť ničoty. Takéto zábery však, ak sú správne nasnímané, pôsobia ako masové zhromaždenie ľudu.

Na bratislavskom proteste „ženskotelárov“ vidíme možno sto až dvesto, maximálne však tristo ľudí, všetkých v podozrivom školskom veku a možno aj bez slovenského občianstva, ako to už pri takýchto potulných vymetačoch liberálnych protestov býva. Šikovným záberom, vďaka ktorému sa za tretím radom mládežníkov začína priestor cudne zahaľovať a zahmlievať, sa navodí dojem „davu“, no a bombastická rétorika v článkoch dokoná akciu. Navyše sa na takých námestiach ako je SNP, motá v čase, keď prebiehali protesty toľko ľudí, vrátane bezdomovcov, že šikovnému fotografovi nerobí problém zakomponovať ich do záberu a spraviť z nich ostrieľaných bojovníkov s kresťanským tmárstvom.

Realita je však taká, že tento zákon drvivú väčšinu obyvateľstva na Slovensku vôbec nezaujíma. A to bohužiaľ ani z pohľadu kladného a kresťanského. To, čo slovenský národ momentálne zaujíma najviac, tak ako po väčšinu jeho dejín, sú materiálne statky. Vraždenie nenarodených detí by podľa prieskumu zakázalo úplne len 8 % obyvateľstva! Kam sa nám vytratilo ono vychýrené kresťanské Slovensko, ktoré má údajne podľa nejakých veľmi optimistických proroctiev zachrániť Európu?

Ak však Slováci zostávajú ľahostajní k vraždeniu nenarodených detí, tak môžeme vziať jed na to, že protesty liberálov, ich snahy a ideály sú im ukradnuté stonásobne. Pokiaľ ich rovno neiritujú svojimi požiadavkami ohľadom homosexuálnej kliky, ktoré prekračujú hranice kresťanstva a zasahujú do ich prirodzene pohanskej bázy ľudového uvažovania.

Že išlo v prípade včerajších protestov o trápny prefabrikát, o tom svedčia aj zvolené heslá, ktoré akoby z oka vypadli západoeurópskej revolučnej produkcii. Nechýbali ani obligátne nápisy v angličtine, ktoré sa na spontánnych protestoch slovenských „dezolátov“ zásadne nevyskytujú. Zábavné boli heslá požadujúce odluku Cirkvi od štátu (resp. materníc), čo v kontexte súčasnej súčinnosti Cirkvi a štátu na covidovej hystérii, pôsobí od liberálov vzorne podporujúcich všetky globalistické covid-opatrenia, komicky. Veď čo by si štát počal, keby s ním Cirkev teraz prestala spolupracovať? To by predsa liberáli nechceli?

O svoje slovo sa prihlásila aj LGBT loby, ktorá umne spojila boj za ženské telá s ohlasovaním svojej ideológie a s jej prepojením na, čuduj sa svete – boj za klímu. Heslo „Teplí proti otepľovaniu“, navodilo v „dave“ tú pravú, západnú atmosféru uvedomelej zodpovednosti. Nechýbali ani otvorené rúhania typu: „Verím v ženu, boha“, ktoré v tomto prípade nepochybne, ako môžeme usudzovať zo snahy o naivnú „poéziu“, vznikli spontánne v hlávke nejakej rozkokošenej študentky. Dokonca došlo aj na verbálne vyhrážky násilím: „Klérofašistov pribijem na kríž a hodím do ohňa“, ktoré však pri pohľade na aktérov protestov, kaviarenských študentských „slušnoľudí“, môžu vzbudiť akurát pousmiatie. Ničoho sa títo ľudia tak neboja, ako skutočného fyzického zápasu, násilia a vojny. Tam by totiž museli obhájiť svoje „ideály“ vlastnou krvou, a to sa im chce len veľmi málokedy, skôr nikdy. Podobnými výkrikmi, si zrejme len dodávajú odvahu.

Proti komu? Proti masám „dezolátov“, ktorých účasť na demonštráciách nie je nutné nafukovať v médiách, ale skôr správy o nich tlmiť. Títo dezoláti totiž nemajú k násiliu tak ďaleko, ako rozdychtená návštevníčka postmodernej galérie alebo šikovný absolvent hry na violončelo. Preto, aby v rámci liberálnej súčinnosti nebudili demonštrácie dezolátov taký strach, tak sa ich čísla, na rozdiel od tých liberálnych, zrážajú dole. Alebo sa o nich nereferuje vôbec, ako napríklad o súčasných masových protestoch proti covid pasom prebiehajúcim v Taliansku. O nich sa na stránkach liberálneho a neomarxistického stredného prúdu dozvedáme len v krátkych správičkách, alebo vôbec nie.

Informačné zdroje navyše záhadne mlčia o „masovej“ účasti „davov“ v ostatných mestách Slovenska, nehovoriac už o účasti „davov“ v Brne a Prahe. Bola aj tam zablokovaná doprava, ako pri demonštráciách dezolátov v Bratislave? Je to strašné, keď sa dajú „davy“ do pohybu…


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!