Zdravotníci z USA sa súdili kvôli nútenému očkovaniu. Vyhrali 10 miliónov dolárov - Christianitas

Zdravotníci z USA sa súdili kvôli nútenému očkovaniu. Vyhrali 10 miliónov dolárov


1. augusta 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Asi desať zdravotníkov z nemocnice v štáte Illinois podalo v októbri 2021 žalobu s tým, že si chceli pri povinnom očkovaní proti covidu uplatniť výhradu vo svedomí, ale nemocnica to odmietla. Po ôsmich mesiacoch došlo k ich odškodneniu.

Na základe uzavretej dohody musí zdravotnícke zariadenie NorthShore University HealthSystemzaplatiť 10 337 500 dolárov do fondu, ktorý je určený na odškodnenie pracovníkov, ktorí žiadali o náboženskú výnimku pri očkovaní proti covidu a neuspeli. Boli preto prepustení alebo ich k očkovaniu donútili. Do tejto kategórie spadá približne 473 zdravotníkov. Spoločnosť NorthShore ďalej musí upraviť svoje interné smernice o očkovaní tak, aby bolo umožnené uplatniť si výnimku svedomia „z úprimne vyznávaného náboženského presvedčenia“. Zamestnanci, ktorých prepustili, môžu opäť požiadať o nástup do pracovného pomeru.

Právnici zo skupiny Liberty Counsel, ktorí zdravotníkov zastupovali, označili toto vyrovnanie za prvé svojho druhu v prípade žaloby proti súkromnému zamestnávateľovi, ktorý odmietol stovky žiadostí o náboženskú výnimku z povinnosti očkovania proti covidu.

Drastická zmena politiky a výrazná finančná pomoc prinesie spravodlivosť zamestnancom, korí boli bezcitne nútení vybrať si medzi svojím svedomím a zamestnaním,“ uviedol Horatio Mihet, viceprezident skupiny pre právne záležitosti. „Toto vyrovnanie by takisto malo slúžiť ako dôrazné varovanie pre zamestnávateľov v celej krajine, že nemôžu odmietnuť vyhovieť tým, ktorí majú úprimné náboženské výhrady voči nútenému očkovaniu,“ dodal.

Každý zamestnanec, ktorý sa dal nedobrovoľne zaočkovať, aj keď vzniesol náboženskú námietku, by mal dostať z fondu približne 3 000 dolárov. Tí, ktorí boli prepustení alebo dali výpoveď, by mali získať približne 25 000 dolárov. Zdravotníci, ktorí v tomto spore ostatných zastupovali ako žalobcovia, majú nárok na ďalších 20 000 dolárov.

MM

Zdroj: The Epoch Times, titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

6 najdôležitejších faktov o sviatku Zvestovania Pána

Slobodná vôľa a jej dôsledky

Najnovšie prieskumy o „blbých“ náladách Slovákov: Odmietanie NATO, skepsa k EÚ a pesimizmus. Takže, čo je vlastne nové?

Modlitbové stretnutie Nadácie Slovakia Christiana pred Ministerstvom školstva a čudná žurnalistika portálu Postoj