Christianitas
20 subscribers
27 links
Na konzervatívnej strane internetu
Download Telegram

– „Jednoznačne to podporujeme,“ povedala kráľovná o zabíjaní nenarodených detí v mene svojho štátu. Ženy v Texase „by mali mať prístup k interrupcii“, pokračovala....

https://www.christianitas.sk/holandska-kralovna-obhajovala-na-navsteve-v-texase-pravo-na-potrat/
Núdzové zníženie spotreby plynu z Ruska je len zámienka, ktorú Európska únia využíva, aby dosiahla zníženie spotreby energie (v skutočnosti toto je od začiatku cieľom ekologických hnutí).

https://www.christianitas.sk/zima-v-tme-a-chlade-nebude-sposobena-nudzovym-stavom-plynu-ale-environmentalistami/

Jedným z projektov, ktorým pomohla k vzniku aj Nadácia Slovakia Christiana je dokument z nemeckého procesu s profesorom Dariuszom Okom, ktorý sa konal na základe obvinenia tamojším homosexuálnym kňazom z urážlivých výrokov. Tie mal profesor a autor knihy Levanduľová mafia napísať na adresu homosexuálnych kňazov a prelátov..

https://www.christianitas.sk/vlado-seman-o-stretnuti-s-prof-okom-ako-vznikol-dokument-o-autorovi-levandulovej-mafie/
Páter Pio, jeden z najväčších svätcov v dejinách katolíckej Cirkvi, nosil na svojom tele takmer päťdesiat rokov viditeľné krvácajúce rany Ježiša Krista. Hoci sa snažil stigmy skrývať, veriaci si čoskoro všimli, čo sa deje a začali ho vyhľadávať. Rýchlo tiež zistili, že svätec dokáže „čítať“ v dušiach a predpovedať, čo sa stane. A práve Piovi sa pripisujú aj proroctvá o tom, aká neslávna budúcnosť nás čaká, ak sa úprimne neobrátime k Bohu.

https://www.christianitas.sk/varovanie-patra-pia-pochopte-konecne-ze-situacia-je-vazna-ludstvo-zomiera/
Počas druhej svetovej vojny jeden šľachetný muž zachránil pred popravou až 22 ľudí. Bol ním mladý taliansky katolík Salvo Rosario Antonio D’Acquisto (vo svete známy ako Salvo D’Acquisto), ktorý svoj život obetoval dňa 23. septembra 1943, necelý mesiac pred dovŕšením veku 23 rokov. 

https://www.christianitas.sk/salvo-dacquisto-uslachtily-martyr-lasky-vlastnou-obetou-zachranil-22-zivotov/
Kto protestuje proti vláde, ten je dezolát. Kto je najvyšší z delegácie, ten je prezident. Kto sa bojí vojny, ten uteká nielen z Ukrajiny, ale aj z Ruska. Kto chce ušetriť na energiách, mal by sedieť doma. Nelogické? Áno, vieme, ale štát vám to určite nejako vysvetlí. Vitajte v krajine, kde už onedlho môže byť vodka lacnejšia ako voda.

https://www.christianitas.sk/tyzden-na-slovensku-38/
Belgický episkopát 20. septembra oznámil, že má v úmysle udeľovať „požehnanie“ homosexuálnym párom. V dokumente zverejnenom v utorok hierarchovia povzbudili veriacich k modlitbe za „páry“ a ponúkli vzorovú formulu na slávenie...!!!

https://www.christianitas.sk/koordinator-pro-homosexualnych-iniciativ-flamskych-biskupov-inspiroval-nas-papez-frantisek/
Katolícka Cirkev vždy, počas stáročí svojich dejín, stavala evanjelium do absolútneho centra svojho hlásania. Dnes toto miesto čoraz viac zaujíma „trvalo udržateľný rozvoj“ a iné sekulárne programy prestavby spoločnosti. Svätá stolica dúfa, že to pomôže vytvoriť nový globálny poriadok, na ktorý bude dohliadať akási forma svetovej vlády.

https://www.christianitas.sk/globalna-konkurencia-pre-krista/
Podľa britského portálu súčasný pápež nesplnil očakávania mnohých cirkevných revolucionárov a vzhľadom na jeho nedávne vyhlásenia je pravdepodobné, že sa v tomto smere veľa nezmení. Túžba zvoliť čo najskôr kandidáta v duchu súčasného pontifikátu má byť podľa autora ovplyvnená aj rastúcou konzervatívnou kontrarevolúciou.

https://www.christianitas.sk/catholic-herald-rezignaciu-papeza-frantiska-chcu-najma-reformatori-maju-pocit-ze-sa-im-krati-cas/
Justína pred svojimi pohanskými rodičmi netajila svoje obrátenie. Oduševnene rozprávala o pravom Bohu, Stvoriteľovi neba i zeme, o dobrom pastierovi a Spasiteľovi a o ďalších tajomstvách kresťanského náboženstva. Jej rodičia spočiatku nechceli o kresťanstve nič počuť, pretože to boli horliví pohania. Avšak Justína nemala pokoja, kým rodičov nepresvedčila o márnosti a smiešnosti slepého a nemravného pohanského náboženstva a o pravde a kráse božského učenia. 

https://www.christianitas.sk/sv-justina-panna-a-sv-cyprian-mucenici/
V poslednom desaťročí počet ľudí, ktorí uzatvárajú manželstvo, prudko klesá, zatiaľ čo rozvodovosť zostáva stále vysoká. To viedlo nielen k vážnemu rozpadu rodinného života, ale spôsobilo to aj chaos v živote spoločnosti, najmä cirkevných spoločenstiev.

https://www.christianitas.sk/najlepsou-pripravou-na-manzelstvo-je-priprava-na-dospelost/
Blahoslavená Anna Katarína Emmerichová vo svojej vízii z roku 1820 uvádza:
Videla som tiež fatálne dôsledky tejto falošnej (proti) Cirkvi. Videla som heretikov všetkých druhov zbiehať sa v meste (Ríme). Videla som tiež vlažnosť kňazstva (a) rozširujúci sa kruh temnoty. Teraz sa moja vízia rozšírila. Videla som katolíkov na mnohých miestach utláčaných, znevažovaných, obmedzovaných a zbavovaných slobody. Kostoly boli zatvárané. Všade sa rozmohlo veľké utrpenie, vojna a krviprelievanie.“

https://www.christianitas.sk/kardinal-grech-zo-synodalneho-procesu-vidim-povstavat-odlisnu-cirkev/