Christianitas
121 subscribers
1 photo
566 links
Na konzervatívnej strane internetu
Download Telegram
Predstavme si dva orly. Jeden letí na východ, druhý smeruje na západ. Stretnú sa niekedy? Starí Gréci verili, že Zeus vypustil z konca sveta dvoch orlov letiacich rôznymi smermi. Miesto, kde sa prekrížili dráhy ich letov, označil za mystický stred zeme. To miesto boli Delfy, sídlo pohanskej veštiarne.
Boh dopustil existenciu mýtov, pretože v niektorých aspektoch jedinečným spôsobom anticipovali doctrinae christianae plenitudo. Kresťanské apoštolské orly kedysi vyleteli z Jeruzalema do všetkých kútov zeme, no existuje locus benedictus, kde sa ich krídla duchovne a symbolicky stretli: Rím, Mater Ecclesiarum. Hniezdo, odkiaľ vylietajú a kam sa obrazne vracajú vtáky všetkých obradov.

https://www.christianitas.sk/orol-v-byzantskej-liturgickej-a-umeleckej-tradicii/
Vedci, ktorí pokrokovo riadia naše životy, majú najnovšie problém s tým, ako vysvetliť, že napriek nárastu produkcie oxidu uhličitého nezaznamenala oblasť Antarktídy za posledných 70 rokov žiadne priemerné zvýšenie teplôt a v roku 2021 bola zaznamenaná najchladnejšia 6-mesačná zima od začiatku merania v 50. rokoch minulého storočia.

https://www.christianitas.sk/odbornici-maju-problem-na-antarktide-nedochadza-k-nimi-ohlasovanemu-oteplovaniu/
Hovorilo sa o tom síce už dlho, ale dôkaz sa našiel v archívoch až teraz. Vyzerá to tak, že Ján Budaj, jeden z najliberálnejších ministrov súčasnej vlády, mal naozaj spolupracovať s komunistickou Štátnou bezpečnosťou. Na základe štúdia materiálov v archívoch to tvrdí český historik Prokop Tomek.

https://www.christianitas.sk/jan-budaj-jeden-z-najliberalnejsich-ministrov-mal-spolupracovat-s-stb/
Len máloktorý kňaz na Slovensku má okolo seba tak rušno ako otec Marián Kuffa. A nemáme tým na mysli len spoločenstvo v Žakovciach, o ktoré sa stará. Na jednej strane mu časť spoločnosti ochotne prejavuje uznanie za jeho charitatívnu prácu, na strane druhej sa mu pomerne často vyčíta svojský štýl komunikácie. Je však táto jeho otvorenosť a angažovanosť dostatočným dôvodom na kritiku?

https://www.christianitas.sk/navstivili-sme-knaza-mariana-kuffu-ako-to-bolo-s-kauzou-istanbulsky-dohovor/
Zdá sa, že asistovaná samovražda bude v Kanade hitom tohto roka, dozvedáme sa stále hrôzostrašnejšie veci o tom, čo sa tam deje. Ako iste viete, aj na základe informácií portálu Christianitas.sk, už na jar začnú v tejto krajine platiť nové pravidlá ohľadom eutanázie, ktorá by mala byť oveľa dostupnejšia ako doteraz. A Kanaďania vymysleli aj spôsob, akým to všetko vysvetlia malým deťom.

https://www.christianitas.sk/v-kanade-vnucuju-eutanaziu-uz-aj-detom-propaguju-ju-cez-specialnu-omalovavanku/
Uvedomujeme si, že ak sa dnes niekoho opýtate, koľko je na svete pohlaví, tak pod vplyvom progresívnej LGBT agendy nie každý hneď nájde tú správnu odpoveď. Vo Švajčiarsku dokonca musela túto otázku riešiť samotná vláda.

https://www.christianitas.sk/svajciarsko-verzus-lgbt-agenda-1-0/
Biskup uviedol, že citovanie agendy na webovej stránke SDM bola „chyba“. Prečo však zodpovední prišli na túto „chybu“ až po tom, ako veriaci začali protestovať? Podľa Munillu je tiež chybou, „že existujú katolícke hnutia a školy, ktoré sa rozhodli nezúčastniť na SDM“. Podľa neho sa oberajú „o veľké dobro“.

Predstavme si ale, žeby tieto organizácie neprotestovali. Bolo by v takom prípade logo a odkaz na Agendu 2030 odstránené?

https://www.christianitas.sk/webova-stranka-svetovych-dni-mladeze-2023-propagovala-kontroverznu-agendu-2030-mnohi-mladi-preto-nepridu/
Prakticky celé 20. storočie sú katolíci konfrontovaní s „vedeckým“ tvrdením, že tzv. „čarodejnícke procesy“ boli len akýmsi neoprávneným terorizovaním nevinných „bylinkárok“, ktoré zaplatili svojím životom za „bigotnosť“ katolíckej Cirkvi. Ešte aj v Bratislave je pamätná doštička ukazujúca na miesto, kde bola upálená žena obvinená z čarodejníctva, akoby išlo o nejakú mučeníčku. Pravdou však je, že samotné stúpenkyne hnutia Wicca a ďalšie moderné čarodejnice neveria tejto „oficiálnej“ verzii udalostí a, naopak, prikláňajú sa k dnes zaznávaným vedeckým prácam, ktoré hovoria, že čarodejníctvo bolo úplne reálne existujúcim fenoménom namiereným aj proti vtedajšej vrchnosti a Cirkvi.

https://www.christianitas.sk/ako-duchovni-rodicia-hnutia-wicca-de-facto-potvrdili-ze-carodejnicke-procesy-v-minulosti-boli-uplne-legitimne/
Dnes už zamestnávatelia nerozdávajú pracovníkom mobily, ovocné balíčky či tzv. „sick days“. Veľké americké korporácie ponúkajú ako firemný benefit peniaze na potratovú turistiku.

https://www.christianitas.sk/nove-pracovne-benefity-korporacii-v-usa-preplacaju-potratovu-turistiku/
Bývalý nemecký predseda Spolkového úradu na ochranu ústavy (BfV), Hans-Georg Maaßen má opäť problém kvôli svojim politicky nekorektným výrokom. Tie sa mu stali už viackrát osudnými, napríklad, keď v roku 2018 pri protestoch proti násiliu migrantov v Saskej Kamenici nezaujal ten správny inkluzívny postoj.

https://www.christianitas.sk/nemecky-krestansky-politik-z-cdu-kritizuje-rasizmus-voci-belochom-jeho-strana-ho-chce-vylucit/
Protestujúci sa skladali zo znôšky liberálnych a zvlášť LGBT aktivistov, no mali byť medzi nimi aj niekoľkí, ktorí údajne prežili sexuálne útoky. Na veľký sprievod s rakvou pokrikovali vulgárne nadávky.

https://www.christianitas.sk/vykrikujuci-lgbt-aktivisti-narusili-pohreb-kardinala-pella/
Porazili sme zlo z Istanbulu už nadobro? Zdá sa, že nie. Napriek odmietnutiu dohovoru sa LGBTI ideológia opätovne pokúša ovládnuť spoločnosť. O tom, ako túto civilizačnú genocídu zastaviť, a kde sú jej slabiny, sme sa porozprávali s Mariánom Kuffom.

https://www.christianitas.sk/nenavidim-liberalizmus-a-milujem-liberalov/
Hollywoodska hviezda, ktorej rodičia mali korene na Slovensku, Jon Voight (pôvodné meno rodičov bolo Vojtka), sa preslávil mnohými filmami (najznámejší asi zostane Polnočný kovboj s Dustinom Hoffmanom). V posledných rokoch sa čoraz viac profiluje ako zástanca konzervatívnych hodnôt a vrátil sa ku kresťanskej viere. Otvorene kritizuje LGBT propagandu v Hollywoode, ako aj vplyv neomarxistickej ideológie na život v USA.

https://www.christianitas.sk/znamy-herec-jon-voight-brani-konzervativnu-stanicu-newsmax-a-kritizuje-bidena-je-to-klamar-podvodnik-a-zradca/
Akými znameniami sa teda prejaví Antikrist?

– Príde zamaskovaný ako najúžasnejší humanista, ktorý bude sľubovať mier, bohatstvo a hojnosť. Nie však ako prostriedky, vedúce ľudí k Bohu.
– Napíše knihy o novom zmýšľaní o Bohu, ktorý bude vyhovovať životnému štýlu ľudí.
– Vzbudí v ľuďoch vieru v astrológiu tak, aby zodpovednosť za svoje hriechy pripisovali hviezdam, a nie svojej vôli.

Viac tu:

https://www.christianitas.sk/arcibiskup-fulton-sheen-takto-spoznate-antikrista/
V zásade to eliminuje akýkoľvek rodičovský dozor, takže 12-ročné dieťa môže ísť na potrat bez toho, aby o tom svojim rodičom vôbec povedalo.

Avšak tou najhoršou vecou je,“ pokračuje prelát, „že povoľuje potrat počas celého obdobia tehotenstva – až do samého konca. A dokonca, dokonca, ak dieťa nejakým činom prežije zbabraný potrat, zákon zakazuje akýkoľvek pokus zachrániť dieťaťu život.

https://www.christianitas.sk/biskup-barron-oznacil-novy-potratovy-zakon-z-minnesoty-za-najhorsi-druh-barbarstva/
Na sociálnych sieťach sa od včerajšieho večera šíria fotografie, ktoré urobili nešťastní pátri zo Svätej zeme. Jeden z turistov, ktorý navštívil známy Kostol bičovania, sa totiž vyzúril na soche Ježiša Krista. Je to, žiaľ, len jeden z množstva nenávistných prejavov voči kresťanom, ktoré sa v posledných týždňoch dejú v Jeruzaleme.

https://www.christianitas.sk/jeruzalem-nenavistne-utoky-voci-krestanom-sa-kazdym-dnom-stupnuju/
Zaujala nás pred pár dňami nenápadná správa o tom, že vydavateľstvo Nové mesto, pod patrí rovnomenný portál blízky hnutiu Fokoláre, prináša teologicko-pastoračný časopis Ekklesía, cesty spoločenstva a dialógu. Príhovor v ňom má kardinál, ktorý sa smutne preslávil obhajobou LGBT agendy a deklarovanou ochotou meniť kvôli tomu učenie Cirkvi. A to je len začiatok!

https://www.christianitas.sk/casopis-hnutia-fokolare-slovakom-sa-prihovara-kardinal-znamy-obhajobou-lgbt-agendy/
Za hlavné miesto uctievania diabla vo Veľkej Británii sa aktuálne považuje Suffolk. Počet členov satanistickej cirkvi tam vzrástol za posledných päť rokov o neuveriteľných 200 %. Dôvodom má byť to, že mládež je údajne znechutená z tradičných, zastaraných náboženstiev.

https://www.christianitas.sk/narast-satanizmu-v-britanii-co-je-za-tym/
33 rokov po slávnom novembrovom prevrate, keď už mala byť stredná Európa podľa všetkých vešteckých krištáľových gulí z 90. rokov novou krajinou zasľúbenou, oázou cti a komunistická totalita len muzeálnym exponátom, sa nám odrazu vysypalo na hlavu vrece plné bývalých agentov. A zároveň sa nám na scénu oknom vrátili, po tom ako ich vyhodili dverami, aj niektorí zaslúžilí ponovembroví kolaboranti. Ako je to možné?

https://www.christianitas.sk/agenti-kolaboranti-zradcovia-a-udavaci-alebo-komu-sa-hojda-zaludok-ten-nech-nelezie-do-politiky/