Witold Gadowski: „Protikatolícky radikalizmus povedie k tomu, že kňazi sa budú báť vyjsť do poľských ulíc“ - Christianitas

Witold Gadowski: „Protikatolícky radikalizmus povedie k tomu, že kňazi sa budú báť vyjsť do poľských ulíc“


17. septembra 2022
  Krátke správy

Rastie vlna, ktorej finále bude bitie a možno aj vražda ďalšieho kňaza. Je to vedome plánovaná a posilňovaná vlna,“ píše Witold Gadowski v poľskom týždenníku Niedziela.

Witold Gadowski
zdroj: youtube.com

Publicista pripomína, že „Poľsko sa nachádza vedľa dvoch silných a nepriateľských elementov: nemeckého a ruského“.

Imperiálne dôvody Nemecka a Ruska sú jednotné – Poľsko nemá dôvod na samostatnú existenciu medzi nimi. K tomu sa pridávajú mocenské záujmy, ktoré na území našej krajiny presadzujú izraelské a americké spoločnosti. Na Visle máme aj špeciálne služby z rôznych krajín Európy a celého sveta. Každá z týchto formácií má svoj vplyv v médiách, politike, miestnej samospráve a medzi tvorcami verejnej mienky. Toto sú fakty. A stojí za zmienku, že žiadna z týchto síl nie je katolícka – práve naopak,“ poznamenáva.

Podľa neho je rozpad Poľska vždy spojený s útokom na Cirkev a kňazov. Tu budú prirodzenými spojencami vždy potomkovia hajlovacích rodín, ktorí slúžili ako Poliaci, ale poľskosť bola a je tomuto prostrediu vždy cudzia a vnímajú ju ako nepriateľa. Vrstva stalinského kompostu spolu s kruhmi bývalej ŠtB a komunistických vojenských tajných služieb je prirodzenou pôdou pre podporu akéhokoľvek útoku na „čiernych“. Protivníka je preto potrebné najprv odľudštiť – priradiť mu najrôznejšie zlé vlastnosti, vďaka ktorým prestane byť v očiach verejnosti vnímaný ako konkrétna, mysliaca a cítiaca ľudská bytosť.

Podľa Witolda Gadowského sa v posledných mesiacoch situácia, pokiaľ ide o boj proti katolíckej Cirkvi, kňazom a katolíkom v Poľsku, stala mimoriadne nebezpečnou.

Mladú generáciu Poliakov sa snažia za každú cenu odtrhnúť od Cirkvi. Iba tak sa totiž pretrhne reťaz generácií, ktorá trvala počas celej našej histórie a ktorá vždy spájala svoje rozhodnutia a hodnoty s učením katolíckej Cirkvi. (…) Mladí ľudia sa snažia presvedčiť, že iba útokom na Cirkev a jej veriacich sa stanú plnohodnotnými Európanmi. (…) Zároveň sa propagujú najrôznejšie štúdie a publikácie, ktoré spájajú katolícku Cirkev a duchovenstvo s najrôznejšími patológiami,“ zdôrazňuje.

V posledných týždňoch sme zaznamenali skutočnú lavínu publikácií o pedofílii, homosexualite a iných zneužitiach medzi poľským klérom a hierarchiou. (…) Dochádza k ofenzíve lží, zveličovaniu skutočných prípadov patológie a škodlivým zovšeobecneniam, ktorých cieľom je vytvoriť atmosféru nenávisti voči kňazom a Cirkvi. Ide o vytvorenie atmosféry, v ktorej niekto konečne vyriekne heslo: „Zabite čierneho!“ V atmosfére klamstvom živených podozrení sa zrodí vrcholný radikalizmus, ktorý spôsobí, že kňazi sa budú báť vychádzať na poľské ulice v sutanách,“ uzatvára Witold Gadowski.

MH

Zdroj: týždenník Niedziela, ilustračné foto – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku