Vo Vatikáne prijmú symbol detských utečencov, bábku Amal


8. septembra 2021
  Krátke správy - Cirkev

Na Vatikánske námestie v piatok 10. septembra dorazí symbol detských utečencov – 3,5-metrová bábka menom Amal. Vatikán bude jednou z etáp projektu The Walk – chôdza, v rámci ktorého symbol putuje od turecko-sýrskej hranice – z Gaziantepu, až do anglického Manchesteru.

Spomínaný symbol prijme na Vatikánskom námestí pomocný biskup Ríma, kardinál Czerny.

Amal predstavuje 9-ročné migrujúce sýrske dievčatko hľadajúce svojich rodičov. Toto meno v arabčine znamená nádej. V rámci svojej púte, ktorá sa začala už 27. júla, s heslom: „Nezabudnite na nás“, prejde bábka celkovo 8-tisíc kilometrov, putovať bude aj viacerými mestami Talianska.

Na Námestí sv. Petra bude stáť v blízkosti Berniniho kolonády pri bronzovom pomníku zobrazujúcom utečencov na lodi „Angels Unawares“. Amal animuje 10 bábkarov, z ktorých dvaja v minulosti sami ako utečenci migrovali zo Sýrie do Veľkej Británie.

Bábku symbolizujúcu 34 miliónov detských utečencov vo svete prijmú o 10:30 hod. predstavitelia Vatikánu i Rímskej diecézy: kardinál Michael Czerny SJ, podsekretár Sekcie pre migrantov a utečencov vatikánskeho Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj a Mons. Benoni Ambarus, pomocný rímsky biskup zodpovedný za charitatívnu činnosť, pastoráciu migrantov a Rómov.

Prijatie symbolu detských utečencov bude sprevádzať program pre deti i dospelých, v ktorom bude mať priestor i svedectvo utečencov.

Ak budeme mať na Slovensku šťastie, možno počas svojho turné lásky príde bábka Amal aj k nám, privítajú ju naše politické a kultúrne elity a poteší všetkých tolerantných ľudí dobrej vôle.

BK

Titulný obrázok – Youtube

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!