Vladyka Milan o hrozbe svetovej vojny: „Je čudné budovať mier dodávkami zbraní“ - Christianitas

Vladyka Milan o hrozbe svetovej vojny: „Je čudné budovať mier dodávkami zbraní“


16. marca 2023
  Krátke správy

V dnešnej dobe moderných technológií nie je ničím nezvyčajným, keď sociálne siete využívajú aj kňazi, tak ako vladyka Milan Chautur. Ten na svojej facebookovej stránke odpovedá na mnohé otázky veriacich aj neveriacich. Veľmi sa nám páčila jeho odpoveď na otázku vystrašenej čitateľky, ktorá chcela vedieť, čo si vladyka myslí o hrozbe vojny, do ktorej nás podľa jej názoru chcú vládni činitelia zatiahnuť. Jeho slová vám prinášame v plnom znení.

Zdroj: wikimedia commons

Ťažko sa mi odpovedá na tieto otázky, lebo neviem, čo je za tým všetkým, hoci je čudným postojom budovať mier neustálymi dodávkami zbraní, bez snahy o rokovanie. Pri všetkých týchto vašich pochybnostiach mi napadajú slová proroka Izaiáša: „Ľud môj, tvoji vodcovia sú zvodcovia a cestu, ktorou kráčaš, ničia!“ (Iz 3,12)

Pravdou je, že nie ste sami v tom, čo píšete, ale je veľa ľudí, ktorí majú tieto obavy, preto je potrebné dať ich patričným spôsobom najavo. Žijeme totiž zvláštnu dobu, v ktorej sa chválime demokraciou a slobodou, no ľudia sú ešte viac zahriaknutí preferovanou silou médií, ako tomu bolo za komunizmu. Preto treba hovoriť nahlas o svojich pochybnostiach a nemlčať len preto, že ktosi tu vytvára akúsi oficiálnu verejnú mienku,“ odkazuje vladyka Milan Chautur.

Zdroj: fb Vladyka Milan odpovedá

MM

Zdroj: fb Vladyka Milan odpovedá, sprievodný ilustračný fotomateriál, zdroj – wikimedia commons a fb Vladyka Milan odpovedá


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Nenechajte nás v tom samých: Prosíme o milodar v boji za obhajobu nemenného učenia katolíckej Cirkvi

Arcibiskup Fulton Sheen: O zlých ľuďoch v nebi a dobrých v pekle

Bazilika svätého Augustína v Campo Formio v Ríme

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“