Viktor Orbán: To, čo robí Brusel, je zrada!


23. septembra 2021
  Politika  

Zdroj: Flickr

V pondelok 20. septembra 2021 v maďarskom parlamente vystúpil predseda vlády Viktor Orbán. Venoval sa viacerým otázkam, ako je stav zaočkovanosti, ekonomický rast maďarského hospodárstva, nárast investícií, pripravované úpravy daní, zvýšenie minimálnej mzdy, zmeny daňového zaťaženia. Asi päť minút venoval témam ochrany hraníc pred ilegálnou imigráciou a ochrany detí pred sexuálnou propagandou, ktoré kolú oči Bruselu, ktorého prehnanú aktivitu v týchto otázkach sa nebál označiť za zradu.

K týmto otázkam Orbán vyhlásil:

Stanovisko Maďarska je jednoznačné: Afgancov, ktorí opustili svoju krajinu, treba držať v danej oblasti a neslobodno ich privádzať do Európy. Hot-spoty (sústreďovacie centrá) a utečenecké tábory netreba vytvárať na území Európy, ale mimo jej hraníc. Pomoc treba prinášať tam, kde sú problémy a nie problémy prinášať do Európy.

Vážený parlament! Aj maďarské hranice treba posilniť. Tí, ktorí sa dostanú z oblasti, sa cez Maďarsko pokúšajú dostať na územie Európskej únie. V uplynulých týždňoch sa balkánska migračná trasa opäť zaplnila, pretože sorošovské mimovládne organizácie ich finančne a organizačne naďalej podporujú. Nemajme ilúzie – aj naďalej ich budú podporovať.

Fakty sú jednoznačné: v minulom roku do polovice septembra sme nepustili 22-tisíc narušiteľov hraníc. V tomto roku ich doteraz bolo 73 617, pričom sme zadržali 719 pašerákov ľudí. To znamená, že v priebehu roka sa počet narušiteľov hraníc i pašerákov ľudí zvýšil trojnásobne.

Tendencia je jasná a nepodliehajme preto ilúziám. Aj keď to nie je nič nové, ale je to nehanebnosť, že zatiaľ čo naši pohraničníci a vojaci na maďarských hraniciach bránia bezpečnosť, blahobyt a komfort aj Európy, z Bruselu a Berlína nám strieľajú do chrbta, útočia na Maďarsko, vedú proti nám ďalšie konania kvôli našim zákonom o ochrane hraníc.

Maďarská vláda v tejto veci nepopustí a napriek všetkým možným politickým tlakom hranice Maďarska ubránime pred ilegálnou imigráciou. Podľa mňa to, čo dnes robí Brusel, je zrada, je to podraz poškodzujúci pokoj a bezpečnosť nielen Maďarska, ale aj Európy. Pokiaľ si to vlády krajín v pohodlnom vnútrozemí Európy prajú, my do Nemecka pustíme imigrantov, ktorí sa tam chcú dostať tak, ako sme to urobili v roku 2015 aj na prianie Angely Merkelovej a rakúskeho kancelára Faymanna.

Vážené dámy, vážení páni! Oživený spor ohľadom migrácie rozbíja jednotu Európskej únie. Názorové rozdiely sú neprekonateľné. Preto v záujme zachovania európskej jednoty navrhujeme, aby všetky kompetencie súvisiace s migráciou vrátil Brusel členským krajinám.

Zákon o ochrane detí pred sexuálnou propagandou kole Bruselu oči

Vážené poslankyne a poslanci! Dovoľujem si Vás informovať, že bruselský výbor v uplynulých týždňoch napadol Maďarsko kvôli zákonu o ochrane detí a začal voči nemu právne konanie. Nepáčia sa mu tie zákony, ktoré nedovoľujú sexuálnu propagandu v materských a základných školách, v televízii a v reklamách. Taktiež nás oficiálne vyzvali, aby sme zmenili zákon o výchove, médiách a o reklame.

Ich požiadavky sú absurdné a sú v rozpore s verejnou mienkou v Maďarsku, podľa ktorej o sexuálnej výchove detí môžu rozhodovať výlučne a iba rodičia. Stanovisko vlády je jednoznačné a skalopevné: nedovolíme nijakú na deti cielenú sexuálnu propagandu. V tejto otázke svoje rozhodujúce slovo povedia maďarskí občania v referende o ochrane detí. Pre každého demokraticky cítiaceho človeka je nepochopiteľné, ba pohoršujúce, že Brusel nezaujíma názor ľudí, ba že ho ani nehodlá rešpektovať.

Nečaká na výsledky referenda, ale už teraz vydiera, Maďarsku sa vyhráža súdnym sporom a chce nám vnútiť svoj pohľad, na čo mu nikto nedal oprávnenie. Chcem zdôrazniť, že u nás o migrácii a aj o ochrane detí rozhodli, resp. rozhodnú ľudia.

V Bruseli a v krajinách, kde vládnu strany podporujúce LGBT, toto nikdy neurobili. Tam o týchto otázkach nerozhodol ľud, ale elity. Preto hovoríme, že pokiaľ ide o demokraciu a právny štát, nech si najprv zametú pred vlastným prahom.


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!