Viktor Orbán prirovnal Brusel k Moskve z čias sovietskeho vodcu Brežneva


25. októbra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Maďarsko bude prvou krajinou, ktorá zatlačí agresívnu LGBTQ propagandu za hranice školských múrov,“ povedal v sobotu maďarský premiér Viktor Orbán, ktorý začal predvolebnú kampaň svojej strany Fidesz.

Účastníci provládnej demonštrácie pochodovali smerom do centra hlavného mesta, kde Orbán vystúpil s vyhlásením, v ktorom obvinil inštitúcie Európskej únie a orgány USA zo zasahovania do vnútorných záležitostí Maďarska a vyzval svojich prívržencov, aby bránili to, čo jeho vláda dosiahla za viac ako jedenásť rokov od vtedy, ako sa dostala k moci.

Orbán vo svojom prejave poukázal na politiku Európskej únie:

Európski hodnostári chcú opäť rozhodovať za našimi chrbtami o nás, bez nás. … Nie je dôležité, čo chcú v Bruseli, Washingtone a v zahraničných médiách. Sú to Maďari, kto rozhodne o svojom osude. Brusel sa správa k nám a Poliakom ako k nepriateľom. Mám pocit déjà vu, pocit že sa Brežnevova doktrína opäť valí Európou.“ Svoju krajinu následne prirovnal k Dávidovi a Brusel ku Goliášovi.

Maďarský premiér tiež zdôraznil dôležitosť referenda, v ktorom sa jeho krajania majú rozhodnúť, či budú „chrániť svoje deti“. Na margo referenda o zákaze LGBT propagandy na školách dodal: „Maďarsko bude prvou krajinou, ktorá zatlačí agresívnu LGBTQ propagandu za hranice školských múrov.

Ak chceme chrániť bezpečnosť našich rodín, hranice našej krajiny, budúcnosť našich detí, naše platy, dôchodky, tak sa musíme zúčastniť boja, ktorý nás čaká. To, čo sme dosiahli včera a predvčerom, musíme zajtra chrániť,“ zdôraznil maďarský premiér.

V Orbánovom prejave zazneli aj silné slová na adresu maďarskej opozície:

„O posty poslancov bojujú v Bruseli a u Georgea Sorosa. Otvorene hovoria, že sa spoja aj s diablom, len aby znovu získali moc. Ich cieľom je vytrhnúť našu krajinu z Máriiných rúk a položiť ju k nohám Bruselu. Prišli sme. Videli sme. A opäť zvíťazíme.“

BM

Zdroj: PCH24, wPolityce.pl, titulný obrázok – Flickr


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!