Viedeň: Mestská rada rieši silvestrovské nepokoje moslimov, pri ktorých bol zapálený vianočný strom na námestí


12. januára 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Dnes sa schádza bezpečnostná rada viedenskej radnice, aby prediskutovala novoročné nepokoje na Reumannplatz v štvrti Favoriten, v ktorej žije vyšší počet migrantov z moslimských krajín. Ich aktuálny príspevok k multikultúrnemu obohateniu viedenských domorodcov tentokrát odnieslo niekoľko obchodov a vianočný strom, ktorý zhorel do tla.

V tejto súvislosti bolo zadržaných niekoľko výtržníkov: 21-ročný Sýrčan za násilné vniknutie do klenotníctva, 17-ročný Iračan za prejavy vandalizmu a tiež dvaja už domestikovaní mladíci za vrhanie delobuchov na policajtov. Podľa rakúskeho denníka Heute jeden z vandalov obhajoval akt zapálenia vianočného stromu slovami: „Vianočný strom nemá v moslimskej štvrti čo robiť.

Rakúsky minister vnútra Karl Nehammer označil útoky za „absolútne neprijateľné“. Nepokoje v uvedenej štvrti nie sú ničím novým, pred niekoľkými mesiacmi obleteli svet fotografie a videá z násilného stretu ľavicových Kurdov s krajne nacionalistickými tureckými Šedými vlkmi.

O záveroch dnešného rokovania možno zatiaľ len špekulovať, vzhľadom k liberálno-ľavicovému vedeniu mesta (vládne tu koalícia sociálnych demokratov a liberálov z hnutia NEOS) možno však očakávať, že multikultúrny rozkvet Viedne ohrozený nebude.

MS

Zdroj: Breitbart