Veľké víťazstvo prolife v USA: Najvyšší súd zrušil rozhodnutie v kauze „Roe verzus Wade“! - Christianitas

Veľké víťazstvo prolife v USA: Najvyšší súd zrušil rozhodnutie v kauze „Roe verzus Wade“!


24. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najvyšší súd USA ukončil ústavné právo na interrupciu. Znamená to, že približne v polovici amerických štátov sa stanú interrupcie protizákonné.

Scenár, o ktorom zástancovia života v USA snívali už dlho – zrušenie rozhodnutia z roku 1973, ktoré legalizovalo potraty v celej krajine – sa teda stal konečne skutočnosťou.

Ústava USA nepriznáva právo na umelé prerušenie tehotenstva,“ uviedol podľa agentúr AFP, AP a Reuters,súd.

Potraty však nebudú zakázané vo všetkých amerických štátoch. Rozhodnutie, na ktoré zástancovia ochrany života čakali, vráti štátom právo rozhodovať o tom, či je potrat na ich území legálny alebo nie. Tam, kde vládnu demokrati, sa teda v tejto otázke nič nezmení, zatiaľ čo takmer všetky štáty, kde vládnu republikáni, zavedú väčšie či menšie obmedzenia.

Týmto sa teda potvrdili informácie, ktoré na základe uniknutých dokumentov zverejnil portál Politico, spolu s citáciou konzervatívneho sudcu Samuela Alita: „Odôvodnenie v kauze Roe bolo mimoriadne slabé a rozhodnutie malo škodlivé následky.

Hlavná postava kauzy sa pridala k proliferom

Hlavná postava celej kauzy z roku 1973, Norma McCorveyová, známa ako Jane Roeová, žiadala v tom čase Najvyšší súd USA o možnosť legálneho potratu. Tvrdila, že bola znásilnená. Súd jej potrat povolil a zároveň spravil z potratov „ústavné právo“. O dvadsať rokov neskôr sa však Roeová pridala k proliferom, priznala, že o znásilnení klamala a že jej za to zaplatili. Aktívne sa zapojila do amerického Hnutia za život a verejne oľutovala svoje predchádzajúce konanie. Zomrela pred piatimi rokmi.

Paradoxom je, že Roeová svoje dieťa nakoniec porodila a dala ho na adopciu. Potrat teda vôbec nepodstúpila.

MM

Zdroj: AFP, AP, Reuters, titulný obrázok – pixabay.com

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!